Kalbimizle iyiliği yayabilir miyiz?


Bu makale 2020-04-13 16:28:16 eklenmiş ve 746 kez görüntülenmiştir.
Serap ARZUMAN

 

Geçmişimize bakış açımız, geleceğimizi oluşturmaktaydı. Yaşadığımız her kriz ise potansiyelimizi artırmak üzere tasarlanmıştı. Problemsiz bir hayat yalnızca beklentilerimiz içinde yer aldığından, mutlu olmak için bizim sıfır beklentiye ihtiyacımız vardı. Matematiksel bir sistem içinde her şeyin bir evresi ve zamanı vardı. Civcivin kabuğundan çıktığı anda eşelenmeye başlaması, Kedinin doğduğunda gözleri kapalı olmasına rağmen karnını doyurmayı bilmesi gibi. Bebeğin doğduğu anda ilk nefesi almasıyla, doğanın insana öğretimi de başlamış olur. Emeklemeyi, ayağa kalkmayı, adım atmayı, düşmeyi, kalkmayı, yürümeyi, tekrar düşmeyi ve tekrar ayağa kalkıp yürümeyi öğrenir. Annesi ile sevgiyi, şefkati, babası ile güven duygusunu geliştirir. Öğrendiklerini uygulayarak ailesinin genetik minyatürünü oluşturur aslında. Çok erken yaştan itibaren değerlendirmeyi ve yargılamayı öğreniyoruz. Yargılarımız genellikle akraba ve arkadaşlarımızın ahlaki değerlerine dayanıyor. Anne ve Babalarımızın sözlerinde gerçeklik payı olduğu düşündürüldüğü için eksik olan yanları hayatımıza çekmiş oluyoruz. Onlarda ailelerinden duyduğu ve öğrendiklerini bizlere aktarmış oluyorlar. Ailelerin çocuklarına serzenişte bulunduğu pek çok huy ve davranış kendi yansımalarıdır aslında. Bu bir kısır döngüdür ve bunu değiştirmek bizim elimizdedir.

Duygusal fizyoloji, kalp ve beyinin birbirlerine etkileri konusunda yapılan bir çalışma ile kalbimizin beynimizden çok daha büyük bir enerji alanı oluşturduğu tespit edilmiştir. Kalbimiz tarafından oluşturulan elektromanyetik alanın vücudumuzdaki organlarla iletişim halinde olduğu, yani beynimizin bağımsız hareket etmediği ve tüm aktiviteleri için gerekli sinyalleri kalbimizden aldığı bulunmuştur. Düşündüğümüz ve yürekten inandığımız her şey anında DNA’mız tarafından algılanmaktadır. Her İnsanın DNA’sı parmak izi gibi eşsizdir. DNA titreşimlerden etkilenir. Tıpkı ses dalgalarının, havayı taşıyıcı olarak kullandığı gibi, yaydığımız inanç ve düşünce gücü de dünyaya taşınabilmek için bir enerji alanına ihtiyaç duyar. Bu enerji alanı iç ve dış alemimiz arasında bir nevi köprü görevi görür. DNA’lar arasındaki iletişim mekân ve zaman ötesindeki bir boyutta gerçekleşir. DNA’nın yanımızda veya kilometrelerce uzakta olmasının bir önemi yoktur. Rus bilim Akademisinde Vladimir Poponin ve Peter Gariaev adındaki bilim insanları, ışık parçacıkları ile DNA’nın tutumunu incelemek için yaptıkları çalışmada, yalnızca ışık enerjisi yani fotonlar kalacak şekilde, bir borunun içindeki tüm havayı aldılar.  Fotonlar borunun vakumunda oldukça düzensiz bir şekilde dağıldı. Bir sonraki adımda boruya insan DNA'sı verildi. O anda parçacıklar daha farklı sıralandı. İnsanın DNA'sı, fiziksel dünyaya direkt etki ediyordu. Bilim insanları, DNA'yı borudan aldıkları zaman fotonların düzenli sıralarının bozulup dağınık hallerine geri döneceklerini düşünmüştü ama fotonlar, DNA hala oradaymış gibi düzenli sıralarında kaldı. Fiziksel olarak ayrılsalar bile DNA ve Fotonlar arasında görünmez “kuantum alanı” denilen bir bağ vardı. Bizi etkileyen olumsuz tüm düşünceleri, olumlu düşünceler ile yer değiştirebiliriz. Mesela kaybetmek hakkındaki her düşünceyi kazanmak ile, başarısızlık düşüncesini başarılı olmak ile yani Dünyada değiştirmek istediğimiz her şeyi düşünce gücümüzle değiştirebiliriz.

 Düşünce gücümüz ve kalbi hislerimizle hayatımızda olmasını arzuladığımız tüm değişiklikleri yapabilme imkanına sahibiz. Hatta inanışlarımızla, DNA'mızı bile değiştirebilir, vücudumuzun kendi kendini tedavi etme mekanizmasını harekete geçirebiliriz. Kısacası yaşamımızda mümkün olduğunu düşündüğümüz her şeye ulaşabiliriz. İçimizdeki yaratıcılığı bilinçli olarak hem kendimizin hem de diğer insanların iyiliği için kullanabiliriz.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE
SİYASET
DÜNYA