BİRDE KORONA VİRÜSÜMÜZ OLDU!


Bu makale 2020-04-07 17:39:12 eklenmiş ve 650 kez görüntülenmiştir.
MEHMET ALTIPARMAK

 

5 Aralık 2019 tarihinde hakkın rahmetine kavuşan Yenimahalle Gazetesinin İmtiyaz sahibi kadim dostum Bahri Küpeli’yi bir süre ara verdiğim köşe yazımı yeniden yazmaya başlarken rahmetle anıyorum. İdrak ettiğimiz Berat Kandilinin yüzü suyu hürmetine mekânı cennet olsun. Değerli dostum Bahri Küpeli’nin yapmış olduğu hizmetleri daha ileri götürmek boynumuzun borcu olacaktır.

 

Evet değerli dostlar son günlerde onca sıkıntı ve problemler yetmezmiş gibi birde nur topu gibi  “ KORONO VİRÜSÜ “ oldu. Tüm dünyayı etkisi altına alan bu virüs zengin fakir ayırt etmeksizin tabiri caiz ise tuttuğunu götürüyor. Ancak İktidar Mehter yürüyüşü misali aldığı tedbirler ipin ucu kaçtıkça ağırlaştırarak Virüsün biraz daha hoyratça salgın hale gelmesini istiyor sanki!

 

Alınan kararlarda ise vatandaşı çaresiz hale bırakarak vatandaşın psikolojisini daha da bozar hale getiriyor. Şöyle ki alınan tedbirler Korona Virüsünün kapımızı çalmadan gerçekleştirilmiş olsaydı belki yine evde hapis durumuna gelecektik ancak virüse yakalanan ve vefat eden vatandaşımızın sayısı bu kadar çok olmayacaktı.

Birde Sayın Cumhurbaşkanı ve Bakanların demeçlerinin ayrı ayrı olması bu yaşanan kargaşalığı daha da içinden çıkılmaz hale getiriyor. Ticaret Bakanı “en kısa sürede vatandaşımızın rahatlıkla satın alabilecekleri maskelerin yerleri açıklanacaktır.” diyor! Akabinde 24 saat geçmeden Sayın Cumhurbaşkanı “ maskeler bedava dağıtılacaktır.” Diyor! Ona keza zaman zaman sağlık Bakanının! Milli Eğitim Bakanının! Tarım Bakanının! İçişleri Bakanının demeçlerinin aksine demeç vererek Bakanların nasıl baskı altına kaldığını üzülerek izliyoruz!

 

Yine Sayın Cumhurbaşkanı açıkladığı  “100 Milyarlık “ paketin halkın beklentilerinin çok uzağında olması ve ardından da IBAN numarası vererek vatandaşı daha da karamsar hale getirmiştir. Başta gerek Ankara Büyükşehir Belediyesinin ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin başlatmış oldukları Yardım kampanyasına da İçişleri Bakanına engelletmesi kafalarda “ acaba MİLLET İTTİFAKI’nın toplayacağı yardımlarının CUMHUR İTTİFAKI’nın geçeceğinden şüphesi mi oluştu onda Allah bilir.

Değerli dostlar yaşadığımız bu sıkıntılı günlerde bilindiği üzere TBMM’nin açılışının 100. Yılında 23 Nisan Çocuk Bayramı kutlanmayacağı da aşikâr. Meclis Başkanının teklif ettiği 23 Nisan Perşembe günü saat 21.00’de vatandaşların balkonda İSTİKLAL Marşının okunmasına bir ilavede ben yapmak istiyorum. 81 İlde bulunan camilerde de 23 Nisan Perşembe günü saat 21.00’de merkezi bir şekilde İSTİKLAL Marşının okunmasına ne dersiniz?

Son olarak da bu Korona Virüsü muhtemelen Mayıs ayının ortalarına kadar bizi meşgul edeceğinden kuşkumuz yok artık. Tabi bu bizlerde gerekli tedbirleri alırsak diyor ve köşe yazımı noktalıyorum.  


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE
SİYASET
DÜNYA