Amazon Kadınları


Bu makale 2020-02-03 16:18:47 eklenmiş ve 864 kez görüntülenmiştir.
Serap ARZUMAN

Amazon kadınları, günümüzde erkek egemen dünyada başarısı ve zekâsıyla öne çıkan kadınların en önemli sembollerinden biridir. Erkek bireylerin yer almadığı bu toplumda, kız çocukları küçüklüklerinden beri savaşmayı ve avlanmayı öğrenirler. Topluluğun iddia edilen en belirgin özelliği, çoğunluğun sağlak olduğu düşünülürse, sağ memenin küçük yaşlarda ampüte edilmesiyle sağ kol ve omuz kaslarının gelişimini sağlamasıdır.

Kadınların güçsüz, korkak ve beceriksiz olarak nitelendirildiği geri kalmış toplumların aksine, kendi güçlerinin farkına varan kadınlardan oluşan Amazon kadınlarını tanımak, gerçeklerin farkına varmanızı ve içinizdeki gizli kahramanı gün yüzüne çıkarmanızı sağlayabilir.

İlerleyen modern toplumda kadınlar haklarını arıyorlar. Türkiye’nin her yerinden ve her kesiminden kadın, çalışmak, eğitim almak, mutlu değilse ayrılmak, istemediği bir şeye zorlanmamak, kendi hayatı hakkında karar verebilmek istiyor.

Günümüzde yaşanan kadın cinayetleri düşünüldüğünde, gelecek yıllarda kadınların savunmalarını geliştirerek Amazon Kadınların yeniden hayat bulması çok şaşırtıcı olmayacaktır.

Kadınının eşit varlığı ve hakları konusunda, şiddete eğilimli erkeklere karşı güçlü politikalar geliştirilmelidir.

Gerçekte çok olumlu ve tüm toplumu iyileştirecek bir gelişme olan kadınların hak arayışı desteklenir, kadınlar güçlendirilir ve erkek şiddetine karşı kararlı bir şekilde mücadele edilirse, kadınlar yaşayacaktır. 

Tüm Türkiye iyileşecektir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE
SİYASET
DÜNYA