Hayal etmekten asla vazgeçmeyin


Bu makale 2019-03-26 17:23:03 eklenmiş ve 3548 kez görüntülenmiştir.
Bediray Erdost

Jules Verne 114 yıl önce bugün dünyaya veda etti. Hukuk eğitimi almak için gönderilmişti ama o öykü yazarlığını ve tiyatroyu seçmişti.

Çocukken O'nun birçok romanını hayranlıkla okumuştum. Düşünün; 1820 doğumlu Jules Verne, 1850-60'larda "Denizaltında 20.000 fersah" ı yazıyor, bu denizaltı elektrikle çalışıyor ve o dönemde denizaltı diye bir şey yok. Ay'a seyahat ettiriyor, uzay kapsülü kurguluyor.

Uzaktan görüntülü haberleşmeler yaptırıyor. Dünyayı 80 günde dolaştırıyor. Romanlarındaki kurguların hepsi de çok uzun yıllar sonra gerçekleşiyor...

Bilim, bilgi sınırsız. İnsan hayal ettiğini gerçekleştirme kapasitesine sahip. Düşünün artık İHA'lar içinde taşıdığı minik kapsülleri istediği noktaya yüzlercesini bırakabiliyor ve onlar açılıp  normal bildiğimiz tanklardan daha güçlü ve donanımlı birer tank oluyor.

Tesla'nın ışınlanmayı bulduğu ama insanlığa sunmadığı söyleniyor.Oysa ben artık bunun da bulunmuş olduğunu düşünüyorum. Sanıyor musunuz ki koyun Doly'den sonra insan klonlanmadı!

Bildiğimizin çok üzerinde gelişmelerin olduğunu düşünüyorum.Hayal gücü, bilim, bilgi sınırsızdır. Ancak önemli olan bunların insanlığın yararına kullanılması.Aksi halde yani bilimin kontrolsüzce kullanılması insanlığın zararına olacaktır.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE
SİYASET
DÜNYA