ŞEHİDİN AĞLATAN MEKTUBU!


Bu makale 2018-02-19 19:43:29 eklenmiş ve 3149 kez görüntülenmiştir.
Mehmet Altıparmak

Bu yazının başlığını daha farklı planlamıştım ama böyle kalmasının sebebi, İYİ Parti Keçiören İlçe Teşkilatının 1. Olağan Kongresi yapılması oldu.

Kongrenin coşkulu geçmesi ve bir o kadar da kamuoyuna olumlu mesajlar verilmesi ve akabinde Ankara’nın diğer ilçelerindeki Kongrelerin aynı coşku ile geçmesi siz değerli okurların İYİ’lerin toplandığı ve İYİ’lerin ve cesurların toplandığı İYİ Parti sempatizanlarına moral oldu…

YAZIMIN ŞEKLİ VE KONUSU DEĞİŞTİ…

Ancak, TSK’nın Afrin batıklığını kurutmak için oraya yaklaştıkça artan şehit sayımız ve hele Karabük’te toprağa verilen 22 yaşındaki Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar’ın vasiyetini okuyunca yazımın şeklide değişti! Konusu da değişti!

Afrin’de TSK mensubu olarak verilen görevi yerine getirmeye çalışan Mehmetçiklerimizin içinden geçen duygu ve düşüncelerin zerresinin olayları buralara getirenlerde bulunduğundan şüpheliyim maalesef!

Şimdi bazı siyasiler gündem yaratmak için Ömer Bilal’in mektubunda belirttiği taahhütleri milletvekili maaşı ile yerine getirmek için medya önünde şov yapacaklardır. Belki bazı yalakalar şimdiden Zehra Teyzeyi aramaya başlamışlardır. Zehra Teyzeyi de bulunca mal bulmuş mağrip gibi kamuoyu ile de paylaşırlar! Bekleyin görün….

Geçtiğimiz ay İYİ Parti Çankırı İl Başkanımız Çetin Kapdan’ın yeğeni Yüksel Kapdan’ın cenaze törenine İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, İYİ Parti Keçiören İlçe Başkanı Av. Güçlü Şenel, İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Yalçın, Yönetim Kurul Üyemiz Veli Çelik ve İlçe Sekreteri olarak da ben katıldım. 10 binlerin katıldığı şehit cenaze namazı öncesi Gençlik ve Spor Bakanı Osman Bak ve üst düzey bürokratları ile beraber bizde İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile beraber camiye yöneldik. Cami içinde her Müslümanın eşit olduğunu bilirken oranında imtiyaz sahiplerine ön safın ve müezzinin bulunduğu yerin Ankara’dan gelen imtiyazlı bürokratlara ayrıldığını görmek beni üzmüştü! Buda yetmezmiş gibi gerek bakanın gerekse Ankara’dan gelen imtiyazlı üst düzey bürokratların korumaları namaz süresince bir birleri ile caminin içinde yaptıkları telsiz konuşmaları ise milletin namazını da vesvese ile kılmalarına sebep olmuştur.

16 Nisan Referandumundan sonra İktidarın bu süreçte verdiği sözlerden dolayı Ülke genelin de terörün kökünün kazınacağını beklerken kendimizi AFRİN bataklığında bulduk! Askerlerimiz daha ileri giderken yeni yeni acılı hikayeleri olan şehit haberleri ile yıkılmaya devam ediyoruz. Gerçek ateş ise Şehidimin evine düşüyor! Cenaze törenine gelen Bakan ve onun şakşakçı bürokratları imtiyazlı duruşlarından ödün vermeden sahte gözyaşları ile günü kurtarıyorlar!

DİKKAT EDİLMESİ GEREKİYOR

Aşka gelen bazı siyasetçilerimiz ise bazıları tarafından “Sivas’ın ötesine gidemezler” yakıştırmasına ses çıkarmazken aşka gelip Afrin’e gideceğini söylüyor! Tabi ülkemizde verilen sözlerin takibi yapılmadığı için kandırılmaya ve aldatılmaya devam eden taraftarlarınca alkış gazı ile bir haftayı da kurtarmanın hazzını yaşıyor!

Ne diyelim Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Acılı ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Papa dan madalya alan Başkomutanın geçtiğimiz hafta “gerekirse Afrin’e de gideriz” sözünün yıllar önce “Bekle bizi Gazze geliyoruz” sözünü verip de Gazze’yi unutması gibi olmamasını temenni ediyorum.

Bu arada AKP’nin Muğla İl Kongresinde sahneye çıkan “Dantelli Kefen” giyen bir gurup genç hep bir ağızdan “Başbakan bizi Afrin’e götür” diye bağırınca! Cevabı da aynı ciddiyetsizlikle Başbakandan geliyor! Başbakan bağıran dantellilere, “Çıkınca hep beraber gidiyoruz” dedi. Bunu derken gülümsemesi Başbakanın ülke yönetimini ne kadar ciddiyetsiz bir şekilde yaptığını gösteriyordu.

Afrin operasyonuyla ilgili olarak ise “Bindik alamete gidiyoruz kıyamete” diyorum.

Ne diyelim Allah sonumuzu hayırlı etsin…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE