TÜİK BAŞKANI DEĞİŞTİRİLDİ

TÜİK Başkanı yine değişti. 18 Nisan 2019 tarihinde göreve vekaleten getirilen Yinal Yağan, Sümer Holding’e Genel Müdür olarak atanırken, Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Muhammed Cahit Şirin yeni başkan vekili olarak atandı. Yağan, Enerji Bakanlığı döneminde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'la birlikte çalışmıştı.
Bu haber 2020-05-23 01:13:28 eklenmiş ve 45 kez görüntülenmiştir.

ANKARA (ANKA) - Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Başkanı değiştirildi. Başkanlığa vekaleten getirilen Yinal Yağan, 22 Mayıs 2020 tarihi itibari ile Sümer Holding’e Genel Müdür olarak atanırken, Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Muhammed Cahit Şirin vekaleten Başkanlığa getirildi.

Yağan göreve 18 Nisan 2019 tarihinde getirilmişti. Yağan daha önce başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu ve TÜİK Başkan Yardımcısı Enver Taştı’nın yerine getirilmişti. Yağan,  Enerji Bakanlığı döneminde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'la birlikte çalışmıştı. Enflasyonu hesaplayan birimin başında bulunan Taşçı’nın ise Eylül 2019 enflasyon oranlarını yüksek açıklamasının ardından görevden alındığı dile getirilmişti. 

ETİKETLER : Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Başkanı değiştirildi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE
SİYASET
DÜNYA