HAZİNE, EURO VE DOLAR BORÇLANACAK

Hazine ve Maliye Bakanlığı, finansman ihtiyacını karşılamak için 29 Mayıs 2020 valör tarihli euro ve ABD Doları cinsi sabit kuponlu DİBS ile euro ve ABD Doları cinsi sabit kira ödemeli kira sertifikası ihraç edecek.
Bu haber 2020-05-21 00:05:58 eklenmiş ve 188 kez görüntülenmiştir.

İSTANBUL(ANKA) - Hazine ve Maliye Bakanlığı, finansman araçlarının çeşitlendirilmesi ve yatırımcı tabanının genişletilmesi amacıyla 29 Mayıs 2020 valör tarihli euro ve ABD Doları cinsi sabit kuponlu DİBS ile euro ve ABD Doları cinsi sabit kira ödemeli kira sertifikası ihracı gerçekleştirileceğini duyurdu.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI'NIN AÇIKLAMASI:

"Finansman araçlarının çeşitlendirilmesi ve yatırımcı tabanının genişletilmesi amacıyla 29 Mayıs 2020 valör tarihli Avro ve ABD Doları cinsi sabit kuponlu Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) ile Avro ve ABD Doları cinsi sabit kira ödemeli kira sertifikası ihracı gerçekleştirilecektir. Avro cinsi DİBS ve Avro cinsi Kira Sertifikası ihraçları bankalara doğrudan satış yöntemi ile gerçekleştirilecek olup taleplerin ekte yer alan “talep formları” doldurularak 27 Mayıs 2020 saat 14.00’e kadar Bakanlığımıza aşağıda belirtilen faks veya e-posta aracılığıyla iletilmesi gerekmektedir. Söz konusu ihraçlarda, asgari talep tutarı nominal olarak 10.000 Avro/ABD Doları olacak ve senetler 1.000 Avro/ABD Doları ve katları şeklinde ihraç edilecektir. Avro ve ABD Doları cinsi DİBS ve Avro ve ABD Doları cinsi kira sertifikası almaya hak kazanan bankalara, ihraç tutarları bilgisi 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü İHS (T.C. Merkez Bankası Ödeme Sistemleri İhale Sistemi) vasıtasıyla T.C. Merkez Bankası tarafından iletilecektir. Bankaların ihraç karşılığında valör günü yatırması gereken tutarlar, valör günü (29 Mayıs 2020 Cuma) en geç saat 13.30’a kadar Bakanlığın Merkez Bankası nezdindeki hesaplarına aktarılmalıdır."

ETİKETLER : Hazine ve Maliye Bakanlığı DİBS ile euro ABD Doları valör günü (29 Mayıs 2020 Cuma) sabit kira ödemeli kira sertifikası ihracı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE
SİYASET
DÜNYA