ADD BATIKENT ŞUBESİNDE MUHTEŞEM FİNAL

24 Ocak'ta Batıkent'te Uğur Mumcu Mahallesinde bulunan Uğur Mumcu Anıtına yapılan yürüyüşle başlayan Adalet ve Demokrasi Haftası, Ankara'nın her yanında çeşitli demokratik kitle örgütlerinin düzenlediği etkinliklerle tamamlandı.
Bu haber 2020-02-03 13:08:20 eklenmiş ve 811 kez görüntülenmiştir.

Yenimahalle Gazetesi ( HABER MERKEZİ) -   Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (UM-AG) tarafından düzenlenen anma toplantılarına binlerce yurttaş katıldı.  Anma programları İzmir'den Ardahan'a, İstanbul'da Adana'ya Türkiye'nin dört bir yanında yapıldı.

Bu programlarda başta Uğur Mumcu olmak üzere terör olaylarında katledilen aydınlar anıldı; Aydınlanma meşaleleri yakıldı.

Bir hafta süren etkinliklerinin sonuncusu Nazım Hikmet Kültür Merkezi ve Çağdaş Sanatlar Merkezi ile ADD Batıkent Şubesinde yapılan etkinliklerle sona erdi. Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Sertaç Eş ADD Batıkent Şubesinde "Türkiye'de Muhalif Gazeteci Olmak" konulu bir söyleşi yaptı. Sertaç Eş gazetecinin her zaman muhalif olması gerektiğine vurgu yaptı. Sertaç Eş şunları söyledi:

"Gazeteciliğin doğasında muhalif olmak vardır. Gördüklerini duyduklarını kamuoyuna yansıtmakla mükelleftir. Haberinin doğru olması koşuluyla, bundan kimin rahatsız olacağını gözetmez. Halkın haber alma hakkına duyduğu saygı bunu gerektirir. Oysa günümüzde bir kısım adına gazeteci denilen kimseler gerek yazılı, gerekse görsel medyada birilerine yaranmak adına tetikçilik yapmaktadır. Dün kara dediğine bugün, ak; bugün ak dediğine yarın da kara diyebilmektedir.  Bu durum rahatsız edici olmakla birlikte asla karamsar değilim. Türkiye bu günleri de aşacaktır."

Daha sonra ADD Batıkent Şubesi Türk Halk Müziği Korosu muhteşem bir konser gerçekleştirdi. Şef Aydın Bazin yönetimindeki koro  Devrim ve Demokrasi türkülerini seslendirdi. Konser Aşık Mahzuni'nin Sarı Saçlım Mavi Gözlüm adlı eserini bütün salonun ayakta söylemesiyle sona erdi.

ETİKETLER : ADD Batıkent Şubesi Sertaç Eş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ANKARA haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE
SİYASET
DÜNYA