CAN DOSTLARIMIZ İÇİN BÜYÜKŞEHİR İLE STK’LAR ELELE…

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Ankara Büyükşehir Belediyesi Gölbaşı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne röntgen cihazı bağışladı. Röntgen cihazı yaralı hayvanların tedavisinde kullanılacak.
Bu haber 2020-02-02 12:04:15 eklenmiş ve 479 kez görüntülenmiştir.

 

Başkent’te yaralı hayvanların tedavisi için Sivil Toplum Kuruluşları ile Büyükşehir Belediyesi iş birliği yaparak, teknolojik imkânları seferber ediyor.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), yaralı hayvanların tedavilerinde kullanılmak üzere bir adet röntgen cihazı ve koruyucu yelek Büyükşehir Belediyesi Gölbaşı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bağışladı.

 HAYVAN DOSTU KENT: BAŞKENT

Her türlü sağlık ve bakım hizmetinin verildiği, sokak hayvanlarının kısırlaştırılarak aşılarının yapıldığı Gölbaşı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yeni röntgen cihazı kullanılmaya başlandı.

Tüm hayvanseverlerin kendi hayvanlarını ya da yaralı sokak hayvanlarını getirerek yararlanabileceği röntgen cihazı sayesinde doğru ve daha hızlı tedavi imkânı da sağlanabilecek.

 EN ANLAMLI HİBE

HAYTAP’a desteği için teşekkür eden Büyükşehir Belediyesi Veteriner ve Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Mustafa Şener, şöyle konuştu:

“Röntgen cihazı bağışlanmadan önce Sincan ve Kurtuluş Bakım Evimizdeki röntgen cihazlarını kullanıyorduk. Şimdi Gölbaşı’nda da can dostlarımızın tedavilerinde kullanılmak üzere ilk defa röntgen hizmeti vermeye başlıyoruz.”

Hayvan Hakları Federasyonu Ankara Temsilcisi Zeynep Pehlivanise, “Belediyelerimizle birlikte can dostlarımızayönelik çok daha bir iyi hizmetin sağlanabilmesi için her zaman elimizden gelen katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Gölbaşı’nda kullanılacak olan röntgen cihazı da umuyoruz ki bundan sonra sokak hayvanları için faydalı olur ve dostlarımızın çok daha kısa sürede tedavileri gerçekleşir”dedi.

ETİKETLER : HAYVAN DOSTU KENT Hayvan Hakları Federasyonu Ankara Temsilcisi Zeynep Pehlivanise HAYTAP
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE
SİYASET
DÜNYA