Başarının sırrı ‘ekip çalışması’: CHP Etimesgut İlçe’de Onur Öktem dönemi

CHP Etimesgut İlçe Örgütü yeni başkanı Onur Öktem çalışmaları ile ilçe’de büyük heyecan yarattı. Geçtiğimiz seçimler sonrası ilçe yönetiminin istifası sonrası geçici ilçe başkanı olarak görevlendirilen Ahmet Yeşil 7 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilin kongrede koltuğu yeni başkan Onur Öktem’e devretmişti.
Bu haber 2019-11-21 17:46:41 eklenmiş ve 790 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - CHP Etimesgut İlçe Örgütü yeni başkanı  Onur Öktem çalışmaları ile ilçe’de büyük heyecan yarattı. Geçtiğimiz seçimler sonrası ilçe yönetiminin istifası sonrası geçici ilçe başkanı olarak görevlendirilen Ahmet Yeşil 7 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilin kongrede koltuğu yeni başkan Onur Öktem’e devretti.Dört adayın yarıştığı kongrede 280 delegeden 89’unun oyunu alan Öktem ilçe başkanı seçildi.

ONUR ÖKTEM NEDEN ADAY OLDU?

Yeni bir sürecin habercisi olan kongre yaklaşırken CHP Etimesgut İlçe Örgütü’nde düzenlediği bir toplantıyla başkan adayı olduğunu açıklayan Öktem, “Etimesgut’un geleceğinde söz sahibi olacak güçlü bir örgüt yaratmak için aday oldum” dedi.

KADINLARA VE GENÇLERE MESAJ

Kadınlara yönelik mesajlar da veren Öktem, “Kadınların etkin olarak yer almadığı hiçbir mücadelenin başarıya ulaşamayacağının bilincindeyiz. Kadınların parti örgütünde vitrin görüntüsünden ibaret olmayacağı; sözü değerli, süreçlerde yetkili ve kararlarda da etkili olması için adayım.” dedikten sonra gençlere şöyle seslendi:

“Gençliği kazanan geleceği de kazanır demekle örgütlenmemize devam edeceğiz. ‘Gençler neden gelmiyor?’ sorusu yerine bizce doğrusu olan ‘Gençler neden gelsin?’ sorusunun ne anlam taşıdığını anlayarak örgütlenmemize devam edeceğiz.”

ETİMESGUT’A YAKIŞMAYAN DURUM

Türkiye’nin en büyük 20 ilçesinden biri olan 600 bin nüfusa sahip 420 bin seçmeni bulunan Etimesgut’taki örgütlü CHP yapısının partinin yetkili kurullarında neredeyse yok hükmünde olduğunu savunan Öktem’in saptamaları dikkat çekiciydi:

“Genel Merkezimizin ve il başkanlığımızın yönetim kurullarında yokuz. Parti Meclisinde yokuz, örgütümüzün mecliste temsilcisi yok, Etimesgut Belediye’sini kişisel hırs, kapris ve programsızlık yüzünden alamadığımız için buralarda yokuz. Biz yok hükmünde bir ilçe miyiz? Öncelikle bunun kararını vermeliyiz. Benim devrimci yüreğim asla ama asla bu durumu kabul etmez.”

ÖRGÜTLENEREK YOLA DEVAM…

Ekip çalışmasının önemine vurgu yapan Onur Öktem, Etimesgutlulara seslenirken de şu ifadeleri kullandı:

“Eşitlik, özgürlük ve kardeşliğe olan sarsılmaz inançla, yüzünü evrensel sol değerlere dönmüş kadrolara olan gereksinimin farkında olarak, endişeleri dağıtmaya, umutsuzluğu umuda çevirmek için Etimesgut’ta en iyi bildiğimiz işi yaparak, örgütlenerek yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz.”

12 mahallede delege seçimlerini adaletli bir şekilde tamamlayarak şeffaflığını gösteren CHP Etimesgut İlçe Örgütü, Cumhuriyet Bayramı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü gibi kitlesel etkinliklerde yerini alırken, ilçe halkı ile buluşmayı da ihmal etmiyor.

ETİKETLER : CHP Etimesgut İlce'de Onur Öktem Dönemi Basarının Sırrı Ekip Calısması’
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE