Ankara Erkek Sanat Yüksek Öğretmen Okulu Mezunları 41 yıl sonra buluşuyor

Ankara Erkek Sanat Yüksek Öğretmen Okulu Mezunları 41 yıl sonra Ankara’da buluşuyor.1975-1995 yılları arasında mezun olan teknik öğretmenler, kendilerini yetiştirmiş bulunan öğretmenleri ile 24 Kasım öğretmenler günü öncesi Ankara’da düzenlenen bir dizi etkinlik programında bir araya gelecekler.
Bu haber 2019-11-21 17:32:07 eklenmiş ve 728 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - Ankara Erkek Sanat Yüksek Öğretmen Okulu Mezunları 41 yıl sonra Ankara’da buluşuyor.1975-1995 yılları arasında mezun olan teknik öğretmenler, kendilerini yetiştirmiş bulunan öğretmenleri ile 24 Kasım öğretmenler günü öncesi Ankara’da düzenlenen bir dizi etkinlik programında bir araya gelecekler.

1975-95 yılları arasında mezun olan teknik öğretmenlerin buluşması renkli görüntülere sahne olacak. Organizasyonu gerçekleştiren emekli öğretmen, Türkiye Meslek Liseleri, Teknik Liseleri ve Anadolu Liselerini Bitirenler ve Mensupları Derneği ile Başkent Mesleki Eğitim Vakfı Başkanı Bayram Kocaman, buluşmanın heyecan verici bir şekilde tezahür edeceğini kaydetti.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceklerini ifade eden Kocaman, “1975-95 yılları arasında Makine, Metal, Mobilya, Dekorasyon, Elektrik, Kalıp ve Elektronik bölümlerinden mezun olan teknik sanat mezunu öğretmenler bu yıl ilk defa bir araya gelecek. Bundan sonra bu buluşmaları geleneksel hale getirerek meslek liseleri mezunlarının ve teknik öğretmenlerin sahipsiz olmadığını göstermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

MELEKİ EĞİTİMİN ÖNEMİNE VURGU YAPILACAK

Başkent Mesleki Eğitim Vakfı ve Türkiye Meslek Liseleri, Teknik Liseleri ve Anadolu Liselerini Bitirenler ve Mensupları Derneği Başkanı Kocaman, “Türkiye son yıllarda mesleki eğitimden koparak bir savrulma yaşamaktadır. Bunun başlıca sebebi teknik ve mesleki eğitime gereken önemin verilmemesidir. Bu uzaklaşma ülkeyi üretimden koparmıştır. Türkiye’nin gerçek anlamda kurtuluşu mesleki ve teknik eğitime gereken önemi vermemesinden kaynaklanmaktadır.

Bizde 41 yıl sonra bu buluşmada Türkiye’yi yönetenlere teknik öğretmenlerin ve liselerin bu ülke için ne kadar önemli olduklarını ortaya koymak istiyoruz. Buluşmanın sadece bir hasret giderme ve arkadaşlık buluşmasından öteye,  ülkenin son olarak geldiği noktada mesleki eğitime ne kadar çok ihtiyacının bulunduğunu göstermek istiyoruz.” dedi.

41yıl sonra Ankara’da bir araya gelecek olan teknik öğretmenler önce Anıtkabir’e giderek Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunacaklar ve mozoleye çelenk koyarak deftere Teknik Öğretmenlerin hala görevlerinin başında olduklarını ve ülkeye kuruluştan bu yana nasıl hizmet ettiklerini ifade edecekler.

Daha sonra Gazi Anadolu Teknik Meslek Lisesinde düzenlenecek sempozyumda teknik eğitimin önemi ve ülkeye kazandırdığı değerler anlatılacak. Ardından düzenlenecek yemek ile mezunlar 41 yıl önceki arkadaşları ile hasret giderecekler.

Buluşma toplu fotoğraf çekimi ile son bulacak.

ETİKETLER : Erkek teknik öğretmen teknik okul mesleki eğitim sanat okulu teknik öğretmen öğretmen okul üretim sanayi eğitim
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE
SİYASET
DÜNYA