Minik Yüzücüler Havuzda Devleştiler

Gençlerbirliği Minik Yüzücüleri, Havuzda devleştiler.25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Etlik Olimpik Yüzme Havuzunda 2009-2010-2011 doğumlu sporcuların katıldığı Cumhuriyet Bayramı Ankara Küçükler Yüzme Şampiyonası müsabakasında Gençlerbirliği sporcuları 12 madalya güne damgasını vurdular
Bu haber 2019-11-09 14:40:06 eklenmiş ve 366 kez görüntülenmiştir.

YENIMAHALLE GAZETESI (Spor Servisi) - Gençlerbirliği Minik Yüzücüleri, Havuzda devleştiler.25-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Etlik Olimpik Yüzme Havuzunda 2009-2010-2011 doğumlu sporcuların katıldığı Cumhuriyet Bayramı Ankara Küçükler Yüzme Şampiyonası müsabakasında Gençlerbirliği sporcuları 12 madalya güne damgasını vurdular.

BATIKENTLİ SEVDE YÜZMEDE ANKARA ŞAMPİYONU OLDU

Ankara Küçükler Yüzme Şampiyonasında  başarı elde eden Batıkent’li Sevde Kaya 50 mt’de Kelebekler Ankara Şampiyonu olurken,  Asya Altın 100 mt’de Sırtüstü Ankara Şampiyonu, Derin Kılıç 100 mt’de Serbest Ankara 2’cisi, Sevde Kaya tekrar 50 mt Sırtüstü Ankara 3’cüsü oldu.

4,50 Karışık Bayrak yarışı Ankara 2’cisi  (2010 doğumlu su perileri şu isimlerden oluşuyor.
Sevde Kaya, Ela Orhan, Asya Altın, Öykü Özbek.

4,50 Serbest Bayrak yarışı Ankara 3’cüsü 2010 Doğumlu Su Perileri ise; Asya Altın, Sevde Kaya, Ela Orhan, Öykü Özbek.

ATATÜRK’E LAYIK SPORCULAR YETİŞTİRİYORUZ

Başarının mimarı Alt yapı Antrenörü Tolga Hato madalya töreni sonrası gazetemize yaptığı açıklamada:

25-26-27 Ekim 2019 tarihlerinde Keçiören Belediyesi Etlik Olimpik Yüzme Havuzunda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Yarışlarında katılım gösterip başarı sağlayan Gençlerbirliği Spor Kulübünün yüzücüleri madalyalarını alarak Ankara’nın gururu olmuşlardır. Bu gururu Cumhuriyetimizin 96.yılına armağan ediyoruz.  Ankara Küçükler Yüzme Şampiyonasının başarılı yüzücüleri ve kulübümüz olarak yeni başarılara imza atmayı hedefliyoruz.Bu bağlamda şu söylemek isterim ki, Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözlerinden yola çıkarak  Gençler Birliği Spor Kulübü’nün Ankara Küçükler Yüzme takımı olarak  zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmeye devam edeceğiz.”dedi.

Ankara takımlarının başarılarını gündeme taşımaya devam eden Yenimahalle Gazetesi, spor’un her alandaki branşlarına yer vermeye devam etmektedir.Gazete olarak  Gençlerbirliği Spor Kulübü Ankara Gençler Yüzme Şampiyonasında başarılara imza atan melek yüzücülerimizi kutluyoruz.

ETİKETLER : Spor yüzme Gençler Birliği Yüzme takımı ankara genç yüzücüler sevde kaya Atatürk kelebek yüzücüler
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SPOR haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE