Sincan İlçe Başkan Adayı Hasan Avşar: “CHP’nin zaferine çok az zaman var”

Cumhuriyetin 100. Yılında iktidar olmayı hedefleyen CHP’de yeni döneme ilişkin gelişmeler de dikkat çekiyor. Bu kutlu yolda yürüyenlerden Hasan Avşar, Sincan CHP İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı
Bu haber 2019-11-08 10:05:03 eklenmiş ve 445 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ(Haber Merkezi) - Cumhuriyetin 100. Yılında iktidar olmayı hedefleyen CHP’de yeni döneme ilişkin gelişmeler de dikkat çekiyor. Bu kutlu yolda yürüyenlerden Hasan Avşar, Sincan CHP İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı.

 

  “Görev ve sorumluluk bilinci içerisinde, yüksek beklentilerin olduğu zorlu bir yola çıktık. Doğruya ulaşabilmek için, sizlerle istişareyi de, hep önde tuttuk. Doğru ve güzel yapılan her işin, arkasında durduk” diyen Avşar, “Kongre takvimi açıklandığından itibaren partililerin ilçe başkan adayı olmasında ısrar etmesi ve katılımlı birliktelik oluşması sonucunda her kesimi kucaklayacak, birlik beraberliği sağlayacak yönetim anlayışıyla milli mücadelemizin 100. yılında, sizlerden aldığım güçle, yerelde ve genelde partimizi iktidara taşımak için Sincan ilçe başkanlığına adayım” dedi.

“Yolumuz uzun, heyecanımız var, başaracak azmimiz var” diyen Hasan Avşar, şunları söyledi:

“Bu da gösteriyor ki seçimi mevcut düzene uymak değil yürekten inanarak çalışmaktır. Böyle gelmiş böyle gider demekle değil İktidar olmak inanmakla başlar. İnanıyorum ki bizler 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde başlatmış olduğumuz değişim hareketiyle Sincan da yeniden iktidar olacağız.”

 BİRLİKTE ÇÖZÜM ARAYIŞI

 Avşar, ilçenin sorunlarının çözümüne ilişkin görüşlerini açıklarken, “Her mahallede düzenli bir şekilde çalışmalar yaparak mahalle sorunlarını tespit edip, İlçe başkanlığımızda oluşturacağımız komisyonda değerlendirmesini yapıp,  belediye meclis üyelerimize İlçe Belediyesi ve Büyükşehir belediyemize ileterek çözüm arayacağız” dedi.

“Genel politika ile ilgili konuları ise il başkanlığımıza ve genel başkanlığımıza rapor halinde sunacağız” diyen Hasan Avşar, vaatlerinin bir bölümünü şöyle dile gtirdi:

“Mahalle temsilciliklerini kurumsallaştırarak gereken önemi vereceğiz. Yenikent ve Fatih bölgesine temsilcilik açılacak. Uzman partililerimizle ihtisas komisyonları kuracağız.Belediye meclis toplantılarını yakından takip ederek, belediye meclis üyelerimiz ile birlikte doğru yol haritaları belirleyeceğiz. Alınan ve almak istediğimiz tüm kararları Sincan halkı ile tek tek paylaşacağız.”

 ÇALIŞMA KONUSUNDA AZİMLİ

 “İlçe örgütümüz olası bir tüm seçimlere yarınmış gibi tam kadro hazır olacak” diye konuşan Hasan Avşar, “Gençlik ve Kadın Kollarımız ile birlikte ortak çalışmalar yaparak, sosyal demokrat belediyeciliği ve partimizin tüm projelerini mahalle mahalle, kapı kapı gezerek anlatacağız. Gece gündüz demeden Sincanlı hemşerilerimiz ile kucaklaşacağız” diyen Avşar şunları anlattı:

“530 bin nüfusa sahip olan ilçemizde genel seçimlerde 45000 oy alıyoruz ama 2500 civarında üye sayımız bulunmakta  Hemşerilerimizi ‘Ata yadigârına Davet Ediyoruz’ kampanyası ile partimize üye olmaya davet edeceğiz. Bu önemli kampanyamız ile önce bize oy veren insanları bileceğiz bu kişileri çalışmalara katıp Çeşitli aktiviteler ve toplantılar ile partililerimiz ile birlikte yol yürüyeceğiz.”

 DEĞİŞİMİ ANLATACAĞIZ

 “Büyükşehir Belediyesinin kazanılmasıyla birçok talep gelmektedir. Kongre sürecinin başlamasıyla insanların umutlarını sömürerek CV toplayanlar, çeşitli vaatlerde bulunuyorlar parti emekçilerimizin hakkını savunacağım. Liyakat sahibi herkesin hakkını koruyacağım ama asla boş vaatler vermedim vermeyeceğim” dedi ve şunları kaydetti:

“Genel merkezimizin yayınlamış olduğu kongre takvimi doğrultusunda bu ay içerisinde mahallelerde delege seçimleri yapılacaktır. Sincan’daki değişimin temellerini mahallelerde kurulacak sandıklarda delege seçimlerinde atacağız. Bu değişime ortak olmak için siz değerli tüm yol arkadaşlarımın desteğini bekliyorum.

Sincan’ın gelişmesi, kalkınması, sağlıklı büyümesi için çalışacağız. Bu süreçte, gördüğümüz yakın ilgi, etkin koordinasyon, istişare ve yapıcı, işbirliğine katkı veren,  bizleri yalnız bırakmayan siz yol arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bizlere güç verdiniz onur verdiniz.”

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE