Türk Siyaseti'nin Renkli Siması Ali Topuz Yaşamını Yitirdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi 16 ve 22. Dönemde üyelerinden Ali Topuz yaşamını yitirdi.Beyin kanaması nedeniyle bu yılın şubat ayında hastaneye kaldırılmıştı.87 Yaşında yaşamını yitiren kurt siyasetçi Ali Topuz,1932 Yılında Rize'nin Çayeli ilçesinde doğdu.
Bu haber 2019-10-16 15:57:51 eklenmiş ve 264 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ ( Haber Merkezi) - Türkiye Büyük Millet Meclisi 16 ve 22. Dönemde üyelerinden Ali Topuz yaşamını yitirdi.Beyin kanaması nedeniyle bu yılın şubat ayında hastaneye kaldırılmıştı.87 Yaşında yaşamını yitiren kurt siyasetçi Ali Topuz,1932 Yılında Rize'nin Çayeli ilçesinde doğdu.

TÜM KÖYLERE YOL GETIRMESIYLE BILINIYORDU

 Görev yaptığı yıllarda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin esn renkli simalarından birisi olarak bilinen Ali Topuz’un Köy İşleri bakanlığı döneminde tüm ülkede KUP Köye Ulaşım Projesi kapsamında tüm köyşlere yol getirmesi ile bilinmektedir.

RAHMETLİ ECEVİT’İN EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARINDAN BİRİSİYDİ

5 dönem İstanbul milletvekili olarak parlamentoya giren Topuz, Bülent Ecevit Başbakanlığında kurulan 37.Hükümet'te İmar ve İskan Bakanı, 40. Hükümet'te Köyişleri, 42.Hükümet'te ise Köyişleri ve Kooperatifler Bakanı olarak görev yapmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin duayen isimlerinden Ali Topuz, 70'lerde Bülent Ecevit'in genel sekreterliği döneminde "Orta'nın Solu" hareketi içinde yer almıştı.

CHP’nin renkli siması olarak bilinen Ali Topuz, Yenimahalle Belediyesi eski İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Ali Topuz’unda amcasıdır.

Ali Topuz iki çocuk babasıydı.

Yenimahalle Gazetesi olarak Ali Topuz’a tanrıdan rahmet diler, ailesine,yakınlarına ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

ETİKETLER : Ali Topuz Mehmet Ali Topuz Kurt siyasetçi CHP Milletvekili Bakan 37.40.42. Hükümet ecevit Ortanın solu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE