Teknoloji Fakültesinin Taşınma Kararına Tepkiler Sürüyor

Yoğun olarak sürdürülen tepkilere ve eyleme destek vermek üzere Gazi Üniversitesi önünde yapılan mitinge Başkent Mesleki Eğitim Vakfı ve Türkiye Meslek Liseleri Mezunları Derneği Başkanı Bayram Kocaman ve üyeleri destek verdi.
Bu haber 2019-10-12 11:59:41 eklenmiş ve 218 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - Gazi Üniversitesi’nin kuruluşundan bu yana, 82 yıldır kullanılan eski adı Teknik Eğitim Fakültesi yeni adı Teknoloji Fakültesi olan B Blok binasının taşınma kararına herkesimden tepkiler  sürüyor.

TEKNIK EĞITIM FAKÜLTESI ESKI MEZUNLARINDAN DESTEK

Yoğun olarak sürdürülen tepkilere ve eyleme destek vermek üzere Gazi Üniversitesi önünde yapılan mitinge Başkent Mesleki Eğitim Vakfı ve Türkiye Meslek Liseleri Mezunları Derneği Başkanı Bayram Kocaman ve üyeleri destek verdi.

Kocaman, Gazi Üniversitesi Rektörlük binası önünde gerçekleştirilen tepkisel eylemde gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada; “Biz bu akültelerde eğitim öğretim gördük.Buralardan mezun olduk.Ülkemizin en ücra köşelerine giderek mesleğimizi icra ettik. 3308 Sayılı Mesleki Eğitim kanununun oluşmasında teknik Eğitim Fakültesi mezunlarının katkısı yadsınamaz.Ben ve tüm arkadaşlarım burada öğrencilerimizin ve  öğretim üyesi arkadaşlarımın yalnız olmadıklarını ve bu binaların Gazi Üniversitesi eski Teknik Eğitim Fakültesi şimdiki Teknoloji Fakültesi’nin  varlığı olduğunu herkese göstermek istiyoruz. Yenimahalle Gazetesi’ne de bize bu haklı tepkimizi kamuoyuna ulaştırmada verdiği destek için teşekkür ediyorum”dedi.

 Öğretim üyeleri ile öğrenciler, taşınma kararından vazgeçilmesi için üniversite rektörlüğünü vazgeçirmeye çalışıyorlar.

82 yıldır kullanılan Teknoloji Fakültesi  eski Teknik Eğitim Fakültesi B Blok binasının taşınması kararına karşı tepkileri artarak devam ediyor. Rektörlüğün olduğu Beşevler kampüsünde toplanan Teknoloji Fakültesi Öğretim Elemanları öğrencilerle birlikte taşınma kararını tepkiyi göstermeye devam ediyorlar.

 1937 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan ve 82 yıldır hizmet veren fakültenin A- B olmak üzere iki bloktan oluştuğunu belirten öğretim elemanları, “B blokta Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstriyel Tasarım Mühendisliğinin yanında Teknik Çizim Salonları, Fizik, Kimya Bilgisayar Laboratuvarları ile derslikler yer alıyor. Binada binlerce öğrenci eğitim görüyor. 

GAZİ ÜNİVERSİTESİNDE NELER OLUYOR!

Rektörlük binası önünde basın açıklaması yapan öğretim üyeleri taşınma kararının fakültedeki eğitim öğretimi aksattığını ileri sürerek fakültedeki bölüm başkanları, fakülte kurulu üyeleri, fakülte yönetim kurulu üyeleri, fakülte senato temsilcisi ve fakülte dekanının istifa etmek zorunda kaldığı belirtildi.

REKTÖRE ÇAĞRI

Öğretim Elemanları, öğrenciler ile eyleme destek veren Başkent Mesleki Eğitim Vakfı ve Türkiye Meslek Liseleri Mezunları Derneği Başkanı Bayram Kocaman, Rektör Prof. Dr. İbrahim Uslan’ın ısrarcı kararının üniversitenin geleceğine zarar verdiğini kaydettiler.

ETİKETLER : Gazi Üniversitesi Eğitim Teknoloji Fakültesi Başkent Mesleki Eğitim Vakfı Bayram Kocaman öğrenci rektör öğretim üyesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEMT VE BÖLGE HABERLERİ haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE