Art Arda Gelen Zamlar Asgari Ücreti Eritti

Geçim şartlarının iyice zorlaştığı son günlerde asgari ücrete tabi çalışanlar açlık sınırı altında olan ücretleri nedeniyle yaşama ümidini kaybediyor. Çalışanlar, 2020 TL maaşla ev kirası, su faturası, doğalgaz, elektrik ve evin geçimini nasıl yapacağız diye isyan ediyorlar.
Bu haber 2019-10-09 17:31:15 eklenmiş ve 221 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Ekonomi Servisi) - Geçim şartlarının iyice zorlaştığı son günlerde asgari ücrete tabi çalışanlar açlık sınırı altında olan ücretleri nedeniyle yaşama ümidini kaybediyor.

Çalışanlar, 2020 TL maaşla ev kirası, su faturası, doğalgaz, elektrik ve  evin geçimini nasıl yapacağız diye isyan ediyorlar.

Harcamaları her geçen gün artan zamlarla kabaran asgari ücretliler, geçinebilmek için aile boyu çalışmaya başladı. Bu nedenle bir evde bütün bireylerinin çalışması çocukların sorumsuz büyümesine neden olduğu söyleniyor. Diğer taraftan asgari ücretin yetersizliğinin sadece para konusundan ziyade, toplumun temel taşı olan aile de geçimsizlikleri tetiklediği kaydedildi.

ART ARDA GELEN ZAMLAR YAŞAMI YOK EDIYOR

Ardı ardına gelen elektrik, doğalgaz, ulaşım ve temel gıda ürünlerine yapılan zamların aileleri sağlıksız yiyecek ve içeceklerle beslenmeye zorluyor. Giyim, gıda ve diğer harcamaların asgari ücretin üzerinde seyretmesininde aile içi huzursuzlukları tetiklediği bildiriliyor

VEKİLLER Mİ GEÇİNEMİYOR, ASGARİ ÜCRETLİ Mİ?

Türkiye’de vekil maaşı, asgari ücretlinin maaşının yaklaşık 11 katı. Hal böyle olunca asgari ücretlinin durumu Avrupa ülkelerini de geride bırakıyor. Muhalefet; hükümete “vicdansızlığı bırakın” çağrısı yaparken, İktidar Partisi yetkilileri de 22 bin 200 Türk lirası maaş alan milletvekillerinin geçinemediğini söylediler.

Bu tepkilerle milletvekili maaşı ile asgari ücretle geçinmek zorunda kalan vatandaşların maaşı arasındaki farka dikkat çeken çalışanlar “artık iktidar olanlar sesimizi duysunlar” diye feryat ediyorlar

ASGARİ ÜCRETİN 11 KATI MAAŞ

Türkiye’de milletvekilleri 22 bin 200 Türk lirası maaş alırken, bir asgari ücretli 2 bin 20 lira ile geçinmek zorunda. Bu, vekillerin asgari ücretlinin yaklaşık 11 katı maaş aldığı gösteriyor. Buna tepki veren asgari ücretli çalışanlar, bu sefalet ücreti hangi ülke var diye dert yandılar.

ETİKETLER : zam elektrik su telefon asgari ücret vekil maaşı çalışanlar doğalgaz giyim gıda geçim şartları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ANKARA haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE