Hak-İş Başkanı Arslan, “Herkes İçin Özgürlük ve Adalet İstiyoruz”

Arslan, “Herkes için özgürlük, adalet ve iyi işler istiyoruz. Herkesin sosyal güvencesinin olduğu, asgari yaşam ihtiyaçlarının karşılandığı bir düzenden yanayız” dedi.
Bu haber 2019-10-09 11:29:04 eklenmiş ve 190 kez görüntülenmiştir.

ON HABER AJANSI (Ekonomi Servisi) - HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, ITUC-AP Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, HAK-İŞ’in her zaman, demokratik ve sosyal bir dünyadan yana olduğunu söyledi. Arslan, “Herkes için özgürlük, adalet ve iyi işler istiyoruz. Herkesin sosyal güvencesinin olduğu, asgari yaşam ihtiyaçlarının karşılandığı bir düzenden yanayız” dedi.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Japonya’nın Başkenti Tokyo’da gerçekleştirilen ITUC-AP Genel Kuruluna katıldı. ITUC-AP Genel Kurulunda, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’a, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız, HAK-İŞ’e bağlı Öz Güven-Sen Sendikası Genel Başkanı Ömer Yılmaz, KKTC Kamu-Sen Genel Başkanı Metin Atan ile Dış İlişkiler uzmanları eşlik etti.

Genel Kurula hitaben konuşmalarını gerçekleştiren HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, “ITUC-AP Genel Kurulu gerek hazırlık süreci ve içeriğin hazırlanması, gerekse kararların zenginliği konusunda çok başarılı bir çalışma gerçekleştirmiştir. Başta ITUC-AP Genel Sekreteri ShoyaYoshida olmak üzere bütün ITUC-AP Sekretaryasına teşekkürlerimi ve tebriklerimi iletiyorum” dedi.

 “DİJİTAL EKONOMİ EMEK HAREKETİNİ ZORLAMAKTADIR”

Bütün dünyada, neo-liberal politikaların etkisiyle sendikalaşmaya ve örgütlenmeye karşı bir direnç oluştuğunu belirten Arslan, “Yüksek teknolojilerin kullanıldığı dijital ekonomi, emek hareketini zorlamaktadır. Bu kuşatmaya karşı emek hareketleri olarak uluslararası dayanışma ve yeni örgütlenme stratejileri ile başa çıkabiliriz” dedi.

ETİKETLER : Hak-iş İşçi sendika ITUC-AP Genel Kurulu BM KKTC Kamu-Sen Mahmut Arslan ekonomi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İŞ DÜNYASI VE SANAYİ haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE