Organik Köy ürünleri pazarlarına büyük ilgi

Üç yıldır Yenimahalle’nin değişik semtlerinde kurulan organik köy ürünleri pazarlarına ilgi her geçen gün artıyor. Köylerden getirilen doğal sebze ve yiyeceklerin satılması için kurulan köylü pazarlarında çiftçilerin yetiştirdikleri taze sebze ve meyveler gelire dönüşüyor.
Bu haber 2019-10-04 11:57:19 eklenmiş ve 262 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ(Haber Merkezi) - Üç yıldır Yenimahalle’nin değişik semtlerinde kurulan organik köy ürünleri pazarına ilgi her geçen gün artıyor. Köylerden getirilen doğal sebze ve yiyeceklerin satılması için kurulan köylü pazarlarında çiftçilerin yetiştirdikleri taze sebze ve meyveler gelire dönüşüyor. Çevre ilçe ve köylerden köylülerin getirip sattığı organik meyve sebzelerle bölge insanını buluşturan Yenimahalle Belediyesi bu uygulamanın artarak çoğalmasını hedefliyor.

Pazar yerinde görüştüğümüz mahalle sakinlerinden Fatma Teyze; “Yenimahalle’de 70’li yıllardan bu yana Ayaş ve Çubuk gibi ilçelerden köylülerin emeğini sergilediği pazarlar kurulurdu. Bunun tekrar yaşatılması ve devam ettirilmesi çok güzel. Her Perşembe burayı ziyaret ederim ihtiyacım olan kışlık yiyeceklerimi de buradan temin ettim. Hem fiyatlar da uygun. Yenimahalle’mizi çok seviyoruz. Başka yere taşındık yapamadık. Buranın sosyal havasına, insanını doyamadık. Tekrar buraya kiraya taşındık. Taze meyve ve sebzelere ulaşmak şehir ortamında bizler için zor. Bura da doğal sebze ve meyvenin dışında hanımların yaptığı çeşitli marmelat, iğne oyası, örgü, takı ve hediyelik eşyalara kadar pek çok ürün de var.” diye konuştu.

Bu pazarlarda köylü insanının el emeği, kendi yetiştirip ürettikleri sebze ve meyveler gelire dönüşürken, bölge insanı da taze organik sebze ve meyveye ulaşmış oluyor.

ETİKETLER : organik köy pazarı yenimahalle taze organik köy ürünleri pazar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEMT VE BÖLGE HABERLERİ haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE