TAFED; Yeni Dönemde Fark Yaratacağız

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) bu zamana kadar gerçekleştirmiş olduğu en yüksek katılımlı Olağan Genel Kurulu’nun ilk toplantısını Başkan Zeki Açıkgöz’ün öncülüğünde yaptı
Bu haber 2019-09-26 16:23:59 eklenmiş ve 157 kez görüntülenmiştir.

 

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) bu zamana kadar gerçekleştirmiş olduğu en yüksek katılımlı Olağan Genel Kurulu’nun ilk toplantısını Başkan Zeki Açıkgöz’ün öncülüğünde yaptı.

Bin 300 üst düzey aşçıyla birlikte bin 500 kişinin katılım gösterdiği TAFED  6. Olağan Genel Kurul toplantısında görev  dağılımı sonrası  yeni yol haritalarını açıkladı.  Başkan Açıkgöz amaçlarının

unutulmuş veya unutulmaya yüz tutmuş yöresel lezzetleri tekrar gün yüzüne çıkartarak Türk mutfağının zenginliğini tüm dünyaya duyurmak olduğunu  ve bunun için  hiç vakit kaybetmeden çalışmalara başlayacaklarını dile getirdi.

 Amaç Türk Mutfağını Dünyaya Açmak

Görev dağılımı yapıldıktan sonra çeşitli komisyonlar kurarak gücüne güç katmayı amaçlayan TAFED, bir sonra ki dönem için yol haritasını da belirledi. Bir sonra ki dönem için çok farklı bir aşçılık federasyonu ile karşılaşacağının altını çizen TAFED Başkanı Zeki Açıkgöz ‘’federasyonun bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.’’ diye ekledi.

Geniş katılımlı bir yönetim kurulu listesi hazırladıklarını dile getiren Açıkgöz, yönetim kurulunda gazeteci, yazar, ticaret odası başkanları, dekanlar, öğretim üyeleri, belediyelerin temsilcileri ve farklı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yer aldığını açıkladı. Bu sayede farklı bakış açılarıyla federasyonu daha güçlü kılmayı amaçladıklarını kaydeden Açıkgöz, yeni dönemde daha proje bazlı gideceklerini ve aşçılar ile okullar iç içe bir dönem geçireceklerini belirtti. 

Kurulun daha genç bireyler ile oluşturulduğunun altını çizen Açıkgöz, TAFED’in yeni döneme dair hedeflerini şu sözler ile açıkladı  “Coğrafi İşaretli ürünlerimizle harmanladığımız Türk mutfağını, inovasyon çalışmalarıyla modernize edip, dünyaya açmayı öncelikli hedef olarak belirledik. Aynı zamanda, bugüne kadar önemli başarılar elde eden TAFED Milli Takımı, yine bir ilki gerçekleştirecek. Türk Mutfağı AR-GE Kurulu kuran milli takımımız, Türk mutfağının özünü kaybettirmeden coğrafi işaretli ürün ile coğrafi işaret almaya aday ürünlerle yapacakları Türk yemeklerini modernize edip, yurt içi ve yurtdışındaki etkinliklerle Avrupa’ya açacak. “Mutfakta Kadın Eli Var” projemizi genişleterek, kadınların mutfaklarda daha çok söz sahibi olmasını sağlayacağız.  Sosyal sorumluluk projelerimizi çoğaltmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda belediye, İş-Kur, üniversite ve lise kurumlarıyla teorik ve pratik eğitim bazlı çalışmalar yaparak, Türk mutfağına nitelikli elamanlar kazandıracağız.”

ETİKETLER : TAFED Türk Mutfağı Aşçı Federasyon Türkiye Aşçılar Federasyonu Zeki Açıkgöz 6. Olağan Genel Kurul
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MESLEK ÖRGÜTLERİ-ODALAR haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE