BAKZİFED KOBİ’leri Finansman Kaynakları İle Buluşturdu

Batı Karadeniz Girişimci ve Sanayici İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED)’in destekleri ile Zonguldak'ın Devrek ilçesinde "Batı Karadeniz KOBİ'leri ve İş Dünyasını Finansman Kaynakları ile Buluşturuyoruz" 2019 Yılı Tüm Devlet Destekleri konulu toplantı başarı ile gerçekleştirildi.
Bu haber 2019-09-15 15:53:53 eklenmiş ve 1130 kez görüntülenmiştir.

ON HABER AJANSI (Zonguldak-Devrek) - Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED), Batı Karadeniz Bölgesine ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda önemli katkılarda bulunuyor.

Batı Karadeniz Girişimci ve Sanayici İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED)’in destekleri ile Zonguldak'ın Devrek ilçesinde "Batı Karadeniz KOBİ'leri ve İş Dünyasını Finansman Kaynakları ile Buluşturuyoruz" 2019 Yılı Tüm Devlet Destekleri konulu toplantı başarı ile gerçekleştirildi.

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren çok sayıda sektör temsilcisinin katıldığı KOBİ’lerin Finansmana erişim toplantısı yoğun ilgi gördü.

BAKZIFED’in Destek verdiği, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası ile TOSYÖV Destekleme Derneği'nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya bölge belediye başkanları, ilçe kaymakamları, girişimci onlarca kadın ve İş İnsanı katıldı.

BAKZİFED Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli, “Bölgemizdeki iş dünyasının potansiyelini artırarak, Batı Karadeniz’in içindeki gücü ortaya çıkarmak istiyoruz. Federasyonumuz ve TOSYÖV Destekleme Derneğimiz olarak bölge iş insanlarının, yaşadığı sıkıntıları biran önce bertaraf etmesi ve  Türkiye ekonomisine önemli ölçüde katma değer sağlayan Batı Karadeniz iş insanlarına can suyu olacak imkanlar sunmak amacındayız ”diye konuştu.

BAKZİFED olarak üyeler arası bağları güçlendirerek, BAKZİFED çatısı altındaki derneklere üye iş insanlarının güç birliklerini artırmayı hedeflediklerini ifade eden Küpeli, üyelerin bölgesel, ulusal ve uluslararası pazarlara da açılmasına olanak sağlayacak çalışmalar hazırladıklarını söyledi. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak ticaret şartlarının değiştiğine dikkat çeken Başkan Bahri Küpeli, Demir Çelik sanayinde, Kömür ve diğer üretim alanlarında her zaman önemli bir bölge olan Batı Karadeniz Bölgesi’nde faaliyet gösteren iş insanlarının ileri teknolojide dijital gelişmelere entegre olmada en ileri düzeyde olduklarını kaydetti.

HEDEFİMİZ GELİŞMİŞLİK DÜZEYİ YÜKSEK BİR BÖLGE OLUŞTURMAK

Zonguldak, Bartın, Karabük illerinin kalkınması ve illerin gelişmişlik düzeyinin artması için çaba sarf ettiklerini de dile getiren BAKZİFED Başkanı Yardımcısı Küpeli, “Bölgemizdeki iş dünyasının potansiyelini artırarak, Batı Karadeniz’in Gücünü ortaya çıkarmaktır. BAKZİFED Batı Karadeniz Bölgesinin iş insanlarına, gelişmişlik düzeyi yüksek bir bölgenin iş insanları olarak bakılmasını sağlamak için çalışmaktadır “dedi

Bölge Sanayicileri ve İş İnsanlarının yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantıda KOBİ'lerin finansmana erişim yolları, devlet destekleri, hibe ve teşvikler ile diğer kurumların sağladığı finansman kaynakları konuşuldu. Firmaların günümüzde ağır şekilde yaşadığı  ekonomik krizlere karşı nasıl varlığını sürdürebilecekleri ve ayakta durabilmek için neler yapması gerektiği anlatıldı. 

BÖLGENİN YENİ EKONOMİK GÜCÜ BAKZİFED’TİR

Toplantının açılış bölümünde konuşan TOSYÖV Destekleme Derneği Başkan vekili Mal Müşavir İsmail Külah, Devrek Organize Sanayi Bölgesi Kurulumunda bugün itibari ile sınıfta kalmıştır. Devrek bunca köklü firmaya ve ihracat yapan işletmeye rağmen hala OSB’sini kuramamış olması bizleri bölgeye hizmette adeta tetiklemektedir. Biz Bölge KOBİ’lerinin yeni yol arkadaşı olmak istiyoruz. BAKZİFED’de bu nedenle bölgenin yeni ekonomik gücü olarak çalışmaktadır ”dedi.

Devrek TSO Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu “Biz Devrek için her alanda etkin çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda da yaptığımız çalışmalarımız ”izlerini Devrek’te bırakmaktadır ”dedi.

Belediye Başkanı  Çetin Bozkurt’ta toplantının açılış konuşmasında, Devrek’li girişimciler hibe ve teşviklerle artık yol alamaz.Bunlarda sonuç vermez.Yeni ekonomik kaynaklar yaratmalıyız.Bunun için herkes elini taşın altına koymalıdır.Biz tarafımıza düşen göreve hazırız”diye konuştu.

Devrek Kaymakamı Ümit Altay, “Ben daha ilçeye geleli üç gün oldu.Gördüğüm kadarı ile Devrek çok güçlü firmalar tarafından üretim ve istihdam alanı olan bir ilçe bu türde toplantılar sorunların daha çabuk çözümü ve aşılmasında önem arzeder.Bu toplantıda inşallah hayırlara vesile olur diyerek iyi niyet temennisinde bulundu.

Muhteşem sunumuyla pür dikkat dinlenilen Dr. Mehmet Güneş’in uluslararası pazarlarda rekabet imkânları, ihracat, Ar-ge, kurumsallaşma, markalaşma,  öz kaynak yaratma, tasarruf  ile nakit bütçe oluşturma gibi konuları anlattığı toplantıda, firmaların ekonomik krizde ayakta  nasıl durabileceklerinin konuşulduğu toplantıda bilginin çok pahalı olduğuna kaydedildi.

Güneş, KOBİ'lere sağlanan devlet destekleri; uluslararası fuarlara katılımda hibe  destekleri, yurtdışında ofis açma, eleman,  ulaşım, tanıtım desteği, e-ticaret’te izlenecek yol ve yöntemler hakkında da bölge iş insanlarına çok faydalı bir sunum gerçekleştirdi.

KİMLER KATILDI

Toplantıya Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Bakacakkadı Belediye Başkanı Oktay Albuz, BAKZİFED Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli, Devrek Ticaret Odası Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu,  Türkiye Meslek Liseleri Mezunları Derneği Başkanı Bayram Kocaman, Zonguldak İl Genel Meclisi üyesi Mustafa Uzundal, Çaycuma ilçe, Gökçebey ilçe, Devrek ve Bakacakkadı Belediyelerinin iş insanı belediye meclis üyeleri, TOSYÖV Destekleme Derneği Başkan Vekili ve BAKZİFED Genel Saymanı İsmail Külah,BAKZİFED Yönetim Kurulu Üyeleri, Dernek Başkanları, kurumların  mülki amirleri, Devrek ve çevresinde faaliyet gösteren girişimci ve sanayici iş insanları, SİAD'ların Başkanları ile çok sayıda kadın girişimci katıldı.

ETİKETLER : BAKZİFED ekonomi devrek baston iş dünyası TSO belediye çanakçılar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE
SİYASET
DÜNYA