Kasalar Yürüyüş Kitlesi: Herkesi Sağlıklı Spor Yapmaya Çağırıyor

Şehrin stresinden kurtulmak isteyen vatandaşlarla dolup taşan Etlik Kasalar Yürüyüş Parkurunda, sabah sporu yapan ‘Kasalar Yürüyüş Kitlesi’ herkesimden insanı birlikte yürümeye ve spor yapmaya davet ediyor.
Bu haber 2019-09-06 11:42:32 eklenmiş ve 416 kez görüntülenmiştir.

YENIMAHALLE GAZETESI (Haber Merkezi) - Şehrin stresinden kurtulmak isteyen vatandaşlarla dolup taşan Etlik Kasalar Yürüyüş Parkurunda, sabah sporu yapan  ‘Kasalar Yürüyüş Kitlesi’ herkesimden insanı birlikte yürümeye ve spor yapmaya davet ediyor.

GÜN BOYU SPOR YAPMA İMKANI

Etlik Kasalar Yürüyüş Parkuru  her gün sabah 05’den gün ortasına kadar şehrin stresinden kurtulmak isteyen vatandaşlarla dolup taşıyor. Özellikle yaz tatilini Ankara’da geçiren Yenimahalle ve Keçiörenliler  açık hava ve yeşil alan ihtiyacını karşılayan parkurda, sabah sporlarını da yapıyor.

SABAH 05’DEN SAAT 09’A KADAR SÜRÜYOR

Haftanın her günü, Etlik Kasalar Yürüyüş Parkuru’nda antrenör eşliğinde spor yapan‘Kasalar Yürüyüş Kitlesi’ Sabah 05.00-09.00 arasında yapılan spor, ısınmanın ardından kültürfizik hareketleriyle devam ediyor. Aynı programın Yenimahalle’nin bir çok parkında olmasına karşın ‘Kasalar Yürüyüş Kitlesi’nin toplu halde yaptığı sportif kültürfizik hareketleri yürüyüş yapanları gün içinde zinde tuttuğunu ifade ettiler.

Dileyen her vatandaşa ve her yaş grubuna açık olan Etlik Kasalar Yürüyüş parkuru ‘Kasalar Yürüyüş Kitlesi’nin birlikte  gerçekleştirdiği sportif kültür fizik hareketlerinin ardından, yürüyüş yolundaki  spor aletlerini de kullanarak son buluyor.

YÜRÜYÜŞ YOLUNU ÇÖPLÜK GIBI KULLANIYORLAR

Diğer taraftan yürüyüş yapan vatandaşların yoğun şikayetlerine neden olan yürüyüş yolu üzerindeki bankların üzerlerine ve çevresine yedikleri çekirdek ve içeceklerin şişelerini atan saygısız  ve toplu yaşam kültüründen yoksunların attıkları çevreyi ve doğayı kirletmeye devam ediyor.    

ETİKETLER : Yürüyüş spor parkur temizlik sağlıklı yaşam kültürfizik
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEMT VE BÖLGE HABERLERİ haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE