Ostim Teknik Üniversitesi, Ostim’in itibarını artırdı

Mart ayında yapılan kongrede OSİAD yönetimine seçilen Başkan Süleyman Ekinci ve çalışma arkadaşlarına başarılar dileyen Ostim OSB Başkanı Orhan Aydın, Ostim’in üretim, ihracat ve istihdam kapasitesinin artmasına yönelik gerçekleştirdikleri projeler hakkında bilgi verdi.
Bu haber 2019-09-04 11:38:20 eklenmiş ve 211 kez görüntülenmiştir.

 

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - Ostim OSB Başkanı Orhan Aydın ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, OSİAD’ı ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede, Ostim Teknik Üniversitesi’nin açılmasıyla bölgenin prestijinin artacağı, KOBİ’lerin vizyonunu büyüteceği belirtildi.

Mart ayında yapılan kongrede OSİAD yönetimine seçilen Başkan Süleyman Ekinci ve çalışma arkadaşlarına başarılar dileyen Ostim OSB Başkanı Orhan Aydın, Ostim’in üretim, ihracat ve istihdam kapasitesinin artmasına yönelik gerçekleştirdikleri projeler hakkında bilgi verdi. Makroekonomik sorunların da ele alındığı görüşmede, kamu projelerinde yerli malı kullanılmasının sağlanması konusundaki çabaların “hayati önem” taşıdığı belirtildi.

OTÜ OSTIM’İN ITIBARINI ARTIRDI

OSİAD Başkanı Süleyman Ekinci, Ostim’in nitelikli sanayiye ulaşılması anlamında son yıllarda büyük ilerlemeler kaydettiğini, kümelenme çalışmaları ve Ostim Teknik Üniversitesi’nin bölgeye sıçrama yaptıracağını söyledi. Ostim OSB Başkanı Orhan Aydın da teknik üniversiteye herkesin sahip çıkması gerektiğini belirterek “Üniversite, bölgemize prestij kattı, itibarını yükseltti. Bu yıl üniversitemizi Şırnak, Konya, Gaziantep’ten tercih edenler, çok bilinçli tercih yapmışlar; değerlendirmeler sonucunda bunu gördük. Üniversite ne kadar başarılı olursa KOBİ’lerimiz de o ölçüde gelişecek, firmalarımızın dış ticaret departmanları güçlenecektir” dedi. 

Görüşmede her iki taraf, Ostim’in gelişmesinde dayanışma, işbirliği ve güçbirliğinin öneminde mutabık kaldı.

ETİKETLER : OSTİM Sanayi Sanayici OTÜ OSİAD STK işbirliği ve dayanışma
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İŞ DÜNYASI VE SANAYİ haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE