Yenimahalle 30 Ağustos’ta Selda Bağcan’la coştu

Zafer Bayramı’nın 97’nci yılı kutlamaları, Vedat Dalokay Parkı’nda Selda Bağcan konseri ile inledi.Binlerce Yenimahalleli, ellerinde bayraklar ve meşaleleriyle bayramı doyasıya kutladı.
Bu haber 2019-08-31 15:51:00 eklenmiş ve 193 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - Zafer Bayramı’nın 97’nci yılı kutlamaları, Batıkent Vedat Dalokay Parkı’nda Selda Bağcan konseri ile inledi. Binlerce Yenimahalleli, ellerinde bayraklar ve meşaleleriyle bayramı doyasıya kutladı.

 “ULUSUMUZUN EN BÜYÜK BAYRAMINI KUTLUYORUZ

Konser alanını dolduran binlerce yurttaşı kısa bir konuşmayla selamlayan Başkan Yaşar, “Bugün ulusumuzun en büyük bayramını kutluyoruz. 97 yıl önce bu toprakları bize vatan yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yoksul ve kazanmaktan başka çaresi olmayan ecdadımız bu toprakları bize sonsuza kadar vatan yaptı. Zafer Bayramı bizim bağımsızlık ve varlığımızın bayramıdır. Bu zafer, Afyon Kocatepe’den ya istiklal ya ölüm için başlayan bir savaşın sonucunda elde edilmiştir. Kutlu olsun” dedi.

“TARIHINI BILEN VE DERS ALANLARA NE MUTLU”

Yaşar “Bugünün sadece bir bayram veya tatil olmaktan öte bir anlam taşıdığını bilen ve bunu çocuklarına anlatabilenlere ne mutlu. İçinde atalarının bu toprakları kanları pahasına bize nasıl emanet ettiğinin bilinciyle sabah yatağından kalkan, evinin balkonlarına pencerelerine al bayrağımızı asanlara ne mutlu. Aldığı her özgür nefesin kıymetini bilen, savaş ve yoklukla parça parça olan milletlere bakıp şükreden ve bunu bize sağlayanlara derinden bir rahmet dileyebilenlere ne mutlu. Türkü, Kürdü, lazı, çerkezi cepheden cepheye koşarken hepimizin dedeleri bir ve beraberse bundan sonra da olmalıyız diyebilecek kadar tarihini bilen ve ders alanlara ne mutlu. Geçmişle hesaplaşmak yerine geleceğe umutla bakabilenlere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti olan ülkesini muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için çalışan, üreten, hak ve adalet çizgisinden ayrılmayanlara ne mutlu. 57 yıllık hayatına 10 savaş, 24 madalya, 7 nişan, 1 bağımsız millet meclisi, 814 bin 578 metrekare toprak, 1 ülke, sayısız inkılap, 7 dil, 13 kitap ve bir millete yeri dolduramayacak yas bırakan bir lidere sahip olduklarının bilincinde olanlara ne mutlu” diye konuştu.

SELDA BAĞCAN’DAN MÜZIK ZIYAFETI

Konuşmanın ardından Türk Halk Müziği ve özgün müziğin efsane sesi Selda Bağcan sahneye çıktı. Konserde “Çemberimde gül oya” “Yuh yuh” “Minnet eylemem” “Ey Özgürlük” gibi birbirinden güzel ezgilere vatandaşlar hep bir ağızdan eşlik ederken Başkan Yaşar da Bağcan’ın kendi bestesi olan “Uğurlar olsun” şarkısını sahnede Bağcan’la birlikte söyledi.

Konserde TUBİL Halk Dansları Topluluğu da Anadolu’nun tüm renklerinden oluşan potporik dans gösterisiyle bol bol alkış aldı. Konser  “İzmir Marşı” ile son buldu.

ETİKETLER : TUBİL SELDA BAĞCAN MÜZIK ZIYAFETI Gazi. Mustafa Kemal Atatürk Zafer Bayramı 30 Ağustos
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ANKARA haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE