Güreş Sporunun İki Dev İsminden Ostim Teknik Üniversitesine Ziyaret

OSTİM Teknik Üniversitesi, güreş sporunun iki dev ismini ağırladı. Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Taha Akgül ile Türk spor tarihine adını altın harflerle yazdıran, Olimpiyat ve Dünya Şampiyonlukları bulunan Ahmet Ayık, OSTİM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sıtkı Öztuna, Rektör Prof. Dr. Murat Yülek ve akademisyenlerle bir araya geldi
Bu haber 2019-08-31 13:54:28 eklenmiş ve 183 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - OSTİM Teknik Üniversitesi, güreş sporunun iki dev ismini ağırladı. Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Taha Akgül ile Türk spor tarihine adını altın harflerle yazdıran, Olimpiyat ve Dünya Şampiyonlukları bulunan Ahmet Ayık, OSTİM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sıtkı Öztuna, Rektör Prof. Dr. Murat Yülek ve akademisyenlerle bir araya geldi.

“OSTİM FIRMALARI DA SIZIN GIBI ER MEYDANINDA”

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, Taha Akgül ve Ahmet Ayık’ın kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

Yülek, “Sizler Türkiye için bizler için çok önemlisiniz. Bizim kalbimizdesiniz. İnşallah bizim üniversitemizde de eğitim ve öğretime 300 civarında gencimiz başlıyor. Bu gençlere sizin enerjinizle yol göstermenizi istiyoruz. OSTİM’deki firmalarımız da sizler gibi dünyanın er meydanında; Fransız, Alman, Amerikalı, Japon rakipleriyle mücadele ediyorlar.” dedi.

“OSTİM TEKNIK ÜNIVERSITESI, DÜNYA ÇAPINDA OLACAK”

Türk güreşinin efsane isimlerinden Ahmet Ayık, OSTİM’i çok iyi bildiğini, Prof. Dr. Murat Yülek ve çalışma arkadaşlarının başarılı işlere imza atacağını bildirdi.

Ayık, şu görüşleri paylaştı: “OSTİM çok iyi bildiğim bir yer. Sanayicilerimiz; çok sevdiğim, saydığım alın teri ile bizler gibi emeği ile geçinen, emeği ile belli yerlere gelen OSTİM’i de OSTİM yapanlardır.OSTİM kuruluşundan itibaren giderek devleşti ve büyük sanayiler oluşturdu. Sadece Ankara’da değil Türkiye, hatta dünya çapında gelişti. OSTİM Teknik Üniversitesi de inşallah Prof. Dr. Murat Yülek Hocamız, kurucular ve OSTİM’deki iş insanlarının sayesinde üniversite de böyle olacak.

Tabii emek lazım. Dürüst, namuslu, iyi çalışmak lazım. Bunların hepsi de görüyorum ki var bu insanlarda. Bu bakımdan ben çok başarılı olacağına çok çok iyi olacağına inanıyorum.Biz de gerek üniversite öğrencilerine, spor açısından gerekse kendi çapında bir iş adamı ve eski bir sporcu olarak desteğimizi sürdüreceğiz. Elimizden ne geliyorsa memnuniyetle yardımcı olacağız. Üniversite ile sürekli dayanışma içinde olacağım.”

Akgül ve Ayık, OSTİM Teknik Üniversitesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Maker Atölyesi Bilişim ve Sanat Garajı eğitimindeki miniklerle de bir araya gelerek sorularını yanıtladı.

ETİKETLER : Ahmet Ayık Taha Akgül OSTİM OTÜ Prof. Dr. Murat Yülek Atölye OSTİM Teknik Üniversitesi güreş sporu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ANKARA haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE
SİYASET
DÜNYA