CHP Ankara İl Başkan Vekili Kasap: Şimdi Sıra Daha Çok Çalışmakta

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkan Vekili İş İnsanı Kemal Kasap Yenimahalle Gazetesi’ne özel yazılı bir açıklamada bulundu
Bu haber 2019-08-23 12:24:41 eklenmiş ve 128 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ ( Haber Merkezi) - Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkan Vekili İş İnsanı Kemal Kasap  Yenimahalle Gazetesi’ne özel yazılı bir açıklamada bulundu.

“Ankara için şimdi çalışma zamanıdır” diyen Kasap açıklamasını şöyle sürdürdü:

“CHP Ankara İl Yönetimi olarak örgütlenme ve alanlarda çalışma zamanı başlamıştır.31 Mart yerel seçimlerinin ardından Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun sevgi dili ve millet ittifakı liderlerinin birbirlerine olan güven duyguları bizlere yerel seçimleri kazandırmıştır.

25 yıl sonra başkentimiz Ankara’da CHP  millet ittifakının desteği ile belediye bayrağını teslim aldı. Zor bir süreçti ama geride kaldı. Şimdi asıl mesele bundan sonra başlıyor. Kazandığımız belediye ile ilişkimiz doğru tanımlanmalıdır. Burada  iki şey çok önemlidir;

Belediye başkanımız belediyenin tüm faaliyetlerinden sorumlusudur.

Partimiz belediye başkanlarına kefil olmuştur. Halkımızda CHP’ye oy vererek belediye başkanımızı oy verip seçmiştir.

Belediye başkanına verilen oylar CHP’nin %40-42 bandında. CHP’nin  Başkan Mansur YAVAŞ’a kefil olması nedeniyle oy verilmiştir. Bu orana nereden bakarsanız bakın alınan oyun %80’ i CHP'liler tarafından verilmiştir. Dolayısıyla belediye başkanımızın göstereceği performans ve oy veren kitlenin talep beklentileri dikkate alınmalıdır.

Ancak tüm yandaş medya ve gizli gözler üzerimizde iken zamana ihtiyaç olduğu da bir gerçektir. Çok aceleci davranıp birbirimizi yıpratmaya gerek yoktur.

Diğer taraftan dış ilçelerimizde başarılı olmamız için ilk adım olarak 3 bölgemize örgütten sorumlu başkan yardımcıları atamamızı gerçekleştirdik.

İl başkan yardımcılarımız komisyonların çalışmalarını titizlikle yapmakta, kadın ve gençlik kollarımızla birlikte şimdi üzüm salkımı gibi bir örgütlenme ve dış ilçelerde CHP’yi daha etkin bir parti konumuna getirmek için çalışmalar başlattık.Her zaman olduğu gibi alanlarda ve sosyal etkinlikleri artırarak, direk sıcak temaslar kurarak tüm dış ilçelerin yerinde sorunları tespit edilerek, belediye başkanlarımıza yardımcı olmamız gerekmektedir. Örgütlerimizle birlikte yoksullar tespit edilerek belediyelerimizin yapacağı yardımları adil bir şekilde dağıtımı sağlanacaktır. Olası bir erken seçime örgütlerimiz hazırdır. Bölge milletvekillerimiz ve meclis üyelerimiz ile halkın beklenti ve taleplerini yerinde tespit ederek çözüm odaklı çalışmaları başlattık. Bu bilinçle şimdi sahaya çıkıp hem çalışma hem de örgütlenme zamanıdır. Hiçbir şeye ihtiyacımız yoktur; yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; Çalışkan olmaya.Bu nedenle halkımızın tüm ihtiyaç ve beklentilerini titizlikle takip edeceğiz ve partimizi güven duygusu içinde tüm Ankara’da ilçeleri ile birlikte iktidar edeceğiz”

ETİKETLER : CHP ankara kasap kemal siyaset belediye iş insanı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE