Seçime iki gün kala Okçular’a kıyak çekilmiş

Ankara Çayyolu'ndaki park alanının seçime iki gün kala 29 yıllığına Okçuluk İhtisas Derneği’ne verildiği ortaya çıktı. Bir önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna döneminde dernek, aldığı inşaat ruhsatıyla; okçuluk alanı, 25 adet dükkân ve ofis inşa etmek için çalışmalarına başladı.
Bu haber 2019-08-03 10:25:52 eklenmiş ve 223 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - Ankara Çayyolu'ndaki park alanının seçime iki gün kala 29 yıllığına Okçuluk İhtisas Derneği’ne verildiği ortaya çıktı. Bir önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna döneminde dernek, aldığı inşaat ruhsatıyla; okçuluk alanı, 25 adet dükkân ve ofis inşa etmek için çalışmalarına başladı.

GÖKÇEK DÖNEMİNDE  BEDELSİZ VERMİŞTİ

Ankara Okçuluk İhtisas Spor Kulübü’ne, kentin en uzun metro hattının son durağında ve en değerli bölgelerinden olan Çayyolu’ndaki arazinin ilk tahsisi Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı  Melih Gökçek döneminde yapıldı. Koru Metro İstasyonu’nun konumlandığı park alanının güney kısmındaki 10 bin 420 metrekarelik alan 25 yıl süreyle Okçuluk Derneğine verildi.

Çankaya Belediye Başkanlığı’nın Ankara Okçuluk Spor Kulübü ile 2015 yılında imzalanan protokolün ve yapılan plan değişikliklerinin iptali için açtığı dava sonunda, işlemler iptal edildi. İptal kararından sonra Gökçek yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi planda emsali biraz düşürerek alanı Okçuluk Derneği’ne bedelsiz olarak yap – işlet – devret modeline dayandırarak yeniden tahsis etti. Alana yapılacak inşaatın yapım ruhsatı da seçimlere iki gün kala 29 Mart 2019’da onaylandı.

4 yıldır süren mücadele bugün ÇABA Derneğinde yapılan muhtarların, site yöneticilerinin ve STK’ların toplantısı konuyla ilgili toplantısı sırasında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin iptal kararı aldığı sevinilerek öğrenildi.

İNŞAAT  DURDURULDU

Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri de Çayyolu’nda bulunan inşaat alanında incelemelerde bulundu. Devir süreci işlemlerini inceleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, inşaat çalışmalarını durdurdu. İnşaat alanı girişi Büyükşehir Belediyesi’ne ait zabıta aracıyla kapatıldı.

ETİKETLER : okcular çayyolu çaba Çayyolu Platformu STK çevre. doğa yeşil alan ruhsat inşaat
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ANKARA haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE