Anadolu OSB ve TEV Eğitim İçin İşbirliği imzaladı

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB) 10. Geleneksel Katılımcı Kahvaltısında Türk Eğitim Vakfı ile işbirliği protokolü imzaladı.Yatırımcıların öz kaynaklarıyla Anadolu OSB’nin bugünlere geldiğini ifade eden AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay, "Ankara’ ya bırakılan bu miras için tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum"dedi.
Bu haber 2019-06-17 16:38:35 eklenmiş ve 1128 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB) 10. Geleneksel Katılımcı Kahvaltısında Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile işbirliği protokolü imzaladı.Yatırımcıların öz kaynaklarıyla Anadolu OSB’nin bugünlere geldiğini ifade ederek sözlerine başlayan Başkan Hüseyin Kutsi Tuncay, Ankara’ ya bırakılan bu miras için tüm katılımcılara teşekkür etti.

Tuncay, “Küçük kaynaklarımızı ülke ekonomisine katarak, ülkemizin üretim becerisini artırmaya çalışıyor ve bağımsızlığın ancak denk bütçe olacağını biliyoruz. Bu nedenle ülkemizin tükettiğinden fazla üretmesi, ürettiğini de satması gerekiyor” dedi.

ÖZDEMİR: BU PROJE ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK KIYMETLİ

TEV Genel Müdür Yardımcısı Şenol Özdemir ise şu ifadelerde bulundu; “Biz gençlerimize maddi destek vermenin yanı sıra onları üreten, sorgulayan, demokratik değerlere inanan bireyler olarak yetişmeleri için çabalıyoruz. Bizim bu hassasiyetimize ortak olan siz değerli bağışçılarımızla yaptığımız sosyal sorumluluk projeleri ile onların hayatlarını değiştirebiliyoruz. Bugün burada Anadolu OSB ile yaptığımız proje ülkemiz için çok kıymetlidir.

HABERAL: TARLALAR BETONLAŞMASIN, TÜRKİYE AÇ KALMASIN

Prof. Dr. Mehmet Haberal, Türkiye Cumhuriyeti evlatlarının ilk görevi ülkeyi yüceltip, yükseltmek olduğunu söyledi ve ekledi:

“Toplumların üç temel direği var; eğitim, sağlık ve adalettir. Bunlardan birisi zedelenirse topallarsınız, ikisi zedelenirse yürüyemezsiniz. Adaletin ve özgürlüğün olmadığı yerde mutluluk yoktur. Yıllar önce dedim ki; tarlalar betonlaşmasın, Türkiye aç kalmasın. Sayın Büyükşehir Başkanı sizden ricam; şu tarlalara dokunmasınlar da rahatlıkla sağlıklı gıda tüketelim. Bunu sizin yapacağından eminim. Her zaman şunu söylüyorum; ülkemize bir çivi daha çaksak bizim için mutluluktur.”

YAVAŞ’TAN SANAYİCİLERE ‘BABALAR GÜNÜ’ HEDİYESİ                      

Ankara büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Seçim döneminde organize sanayi bölgelerinin daha fazla üretmesi için verdikleri sözleri yerine getirmek adına gerekli çalışmaları hemen başlattıklarını vurguladı.

Yavaş, “Anadolu OSB’ ye geldiğimizde sanayi havzanızda üstyapısı tamamlanan 25 bin hanenin adeta âtıl vaziyette olduğunu gördük. Bu toplu konut alanının altyapı ihtiyacını giderecek ve iskân problemini çözeceğiz. Eylül ayına kadar buradaki çalışanlarımızın konut sorununu çözecek ve üretime katkıda bulunacağız. Biz Ankara’nın üreterek kalkınacağını, bilimle iş birliği yaparak büyüyeceğine inanıyoruz. Bugün burada güzel bir protokol imzalanıyor. Üreterek zenginleşen bir Ankara ve Türkiye hayal ediyoruz” dedi.

ETİKETLER : Mehmet Haberal Mansur Yavaş Sanayi OSB TEV Toplantı Tarım
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE