Ek Gösterge Mağdurlarına Polisten Sert Müdahale

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Konfederasyonu’nun (SES) 3600 ek gösterge, yıpranma payı, temel ücretlerin iyileştirilmesi talebiyle Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen sağlık emekçilerinin yapmak istediği eyleme polis sert müdahalede bulundu
Bu haber 2019-05-13 18:29:30 eklenmiş ve 1388 kez görüntülenmiştir.

YENIMAHALLE GAZETESI (Haber Merkezi) - Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Konfederasyonu’nun (SES) 3600 ek gösterge, yıpranma payı, temel ücretlerin iyileştirilmesi talebiyle Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen sağlık emekçilerinin yapmak istediği eyleme polis karşı çıktı.

Abdi İpekçi parkında yapılmak istenen eylem sırasında, SES Eş Genel Başkanı İbrahim Kara ve Furkan Bircan gözaltına alındı. Polis diğer eylemcileri biber gazı ile bölgeden uzaklaştırmaya çalışırken eylemciler daha insancıl şartlarda çalışmak istedikleri için böyle bir eylemi gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.

İŞ KOLUMUZDA İNTİHARLAR ARTTI

3600 Ek gösterge yasasının tüm emekçileri kapsayacak şekilde hazırlanması için toplandıklarını belirten SES Genel Başkanı Erden, “İş kolumuzda mesleki itibarsızlaştırmayla beraber intiharlar artmıştır. Geçici, ücretli, vekil, sözleşmeli vb güvencesiz çalışma biçimlerine son verilmesi, kadroya geçirilmesi ve güvenceli istihdamın alınmasını istiyoruz. Temel ücretlerimizde erime devam ederken önümüze tehdit olarak konan döner sermaye ödemelerinin son bulmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

ETİKETLER : SES eylem polis 3600 ek gösterge sağlık emekçi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE