Dünya Arı Günü Ankara’da Kutlanacak

Ankara Arıcılar Birliği, Slovenya Arıcılar Birliği ile 115 ülkenin katıldığı ortak bir organizasyonla 20 Mayıs’ta "Dünya Arı Günü"ne ev sahipliği yapacak.
Bu haber 2019-05-11 16:57:51 eklenmiş ve 239 kez görüntülenmiştir.

YENIMAHALLE GAZETESI (Haber Merkezi) - Ankara Arıcılar Birliği, Slovenya Arıcılar Birliği ile 115 ülkenin katıldığı ortak bir organizasyonla 20 Mayıs’ta "Dünya Arı Günü"ne ev sahipliği yapacak.

Başta Ankara olmak üzere ülkenin arıcılık sektöründeki potansiyelini tüm dünyaya tanıtmak amacıyla yapılacak olan etkinlikte önemli bir rolü olduğunu belirten Ankara Arıcılar Birliği Başkanı Selçuk Solmaz, arıcılığın koşar adımlarla hızlı bir şekilde büyüdüğüne dikkat çekti.

ARICILIĞA ARTAN İLGİ MEMNUN ETTİ

Arıcılığın sadece sağladığı istihdamla değil, beslenme ve insan sağlığına sağladığı faydalarla da önemli bir sektör olduğunu anlatan Solmaz, son yıllarda vatandaşların arıcılığa karşı büyük ilgi duyduğunu kaydetti. Solmaz, arı ölümlerine dikkat çekerek, bu konuda bilinçlendirme faaliyetleri yürüttüklerini söyledi.

AMACIMIZ ANKARA’NIN ARICILIKTA MARKALAŞMASI

Etkinlik ile arıların korunması ve arıcılığa yönelik bir farkındalık yaratmayı amaçladıklarını dile getiren Solmaz, aynı zamanda etkinliğin Ankara’nın arıcılıkta markalaşmasına da önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Solmaz, Ankara’da üretilen balın kalitesini yükseltip pazarlamasını en iyi şekilde yapacaklarını dile getirdi. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan etkinliğe katılımın yoğun olması bekleniyor.

ETİKETLER : ARI ARICILIK SELÇUK SOLMAZ DÜNYA ARI GÜNÜ ANKARA BAL
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ANKARA haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE