MES-TEK-DER Genel Kurulu Ankara’da Yapıldı

Türkiye Meslek Liselerini ve Teknik Liseleri Bitirenler ve Mensupları Derneği Genel Kurulu Ankara’da Yapıldı.Genel Kurulda Dernek Başkanlığına Bayram Kocaman oy birliği ile seçildi
Bu haber 2019-04-27 21:14:43 eklenmiş ve 433 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Eğitim Kültür Servisi) - Türkiye Meslek Lisesi ve Teknik Lisesi mezunları ve Mensupları Derneği’nin genel kurulu Ankara’da yapıldı. Genel Kurulun açılışında konuşan dernek başkanı Bayram Kocaman “Mesleki ve Teknik Lise Mezunları Derneği olarak; Mesleki ve Teknik Lise Mezunlarına varolma ve güçlerine güç katmak amacıyla hazırladığımız yeni projelerle destek vereceğiz”dedi.

MESLEKİ VE TEKNİK LİSE MEZUNLARI BU ÜLKENİN DEĞERİDİR

Kocaman, Türkiye´de ki meslek liseleri bugün daha etkin bir statüye kavuşturulması amacıyla bir dizi çalışmalar yaptık. Bu çalışmaların en başında Meslek Liseleri ile Teknik lise mezunlarının Avrupa Birliği standartlarına uygun bir gelişim ile altın bilezik olarak adlandırılan kazandırıldıkları meslek alanlarında başarılı olmalarına imkan yaratılması amacına yönelik eğitim faaliyetlerine destek vereceğiz. Cumhuriyetin kuruluşu sonrası sanat okulu adıyla anılan okullarımızın gelişimi bugünkü Meslek Liseli ve Teknik Lise olarak adlandırılan Mesleki ve Teknik Lise mezunlarının bundan sonra yalnız olmadıklarını yapacağımız icraatlarla göstereceğiz.

 Mesleki ve Teknik Lisesi eğitimi almış Türkiye’nin başarılı gençleri bugün ülkemize değer katmaktadırlar. Ancak bu gençler yeterince desteklenmemektedirler. Bundan sonra Mesleki ve Teknik lise mezunlarının yalnız olmadıkları her platformda dile getirilecek ve sorunların çözümü konusunda elimizi taşın altına koyduk ve genel kurulumuz sonrası bu çalışmalarımızın meyvelerini tüm mezunlara göstereceğiz”dedi.

ATATÜRK’ÜN MANEVİ MİRASÇILARI OLARAK ÇALIŞACAĞIZ

 Başkan Kocaman,”Sizlere şunu söyleyebilirim ki, Meslek liseleri ile Teknik lise mezunlarımızın hiçbiri bir başkasının ekmeğine muhtaç olacak durumda değildir. Eğitimleri boyunca elde ettikleri altın bilezik ile kendi rızıklarını helal yoldan emeğini, gayretini sürdüren insanlardır. Yalnız mesleği ile geçinmeyi ve ülkeye ekonomik değer katmayı hedefleyen Mesleki ve Teknik Lise mezunları üretimden yönetime, bilimden siyasete kadar uzanan her alanda varlıklarını ortaya koyabilme gücüne sahip olmuş insanlardır. Atatürk´ün en sevdiğim sözlerinden bir tanesi:´Bilmek iyi, yapabilmek daha iyi.´ İşte bu Mesleki ve Teknik Lise mezunlarının temelindeki amaç insanlara yapabilme gücü vermesidir. Mesleki ve Teknik Lise mezunlarını ayakta tutan bilginin becerinin kaynağı eğitim aldıkları kurumların temelinde mevcut bulunmaktadır. Bugün genel kurulumuzu yaparken bir başlangıca daha temel attığımızı tüm genel kurul üyelerine söyledim. Bu farkındalığı da yeni yönetimimizle tüm Türkiye’de göstereceğiz”diye konuştu

Türkiye genelinde Mesleki ve Teknik Lise Mezunlarını ve mensuplarını Ankara’da buluşturmayı hedeflediklerini belirten Başkan Bayram Kocaman, “Derneğimizin Türkiye’ye değer katan çalışmaları ile ekibimizin yaratacağı sinerji her alanda hissedilecektir” ifadelerini kullandı.

YENİ YÖNETİM VE DENETİM KURULU ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

Meslek Lisesi ve Teknik Lise Mezunları ve Mensupları Derneği yöne yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Bayram Kocaman, Bahri Küpeli, Yaşar Can,Tuncay Uçar ve Zeki Çorbacı.Yönetim Kurulu Yedek üyeliklerine de:Naci şahin İhsan Atalay,Halil Bayar, Ahmet Güler,Ali Kaya Sözak seçildi. Denetim Kuruluna ise: ise Recep Güçlü, Yılmaz Macar,Kemal Kayaoğlu seçildi.

ETİKETLER : MES-TEK-DER Mesleki Teknik Lise Lise teknik Lise Meslek lisesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE
SİYASET
DÜNYA