İş Garantili Üniversitenin öğrencileri tercih yaptı

OSTİM Vakfı tarafından kurulan Ankara’nın en genç yükseköğretim kurumlarından OSTİM Teknik Üniversitesi,Tercih Zirvesi 2019 Ankara ile ilk etkinliğini gerçekleştirdi.
Bu haber 2019-04-24 22:39:45 eklenmiş ve 252 kez görüntülenmiştir.

 

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - OSTİM Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Tercih Zirvesi 2019’ Ankara’da; doğru üniversite ve meslek seçimi, alanında uzman isimler tarafından anlatıldı.

OSTİM Vakfı tarafından kurulan Ankara’nın en genç yükseköğretim kurumlarından OSTİM Teknik Üniversitesi,Tercih Zirvesi 2019 Ankara ile ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Ankara’da öğrenim gören üniversite adayları, aileleri ve rehber öğretmenlerin katıldığı etkinlikte, Türkiye’nin yakından tanıdığı isimler; Ömer Karapınar, Burak Kılanç, Cihat Şener, Sait Gürsoy, Nur Erdem Özeren, İlhan Sevin, Prof. Dr. Selçuk Özdemir, Vural Aksankur ve Onur Soğuk gençlere, eğitim ve kariyer planlamalarına yönelik ipuçları verdi.

“FARKLI BIR EĞITIMI HEDEFLIYORUZ”

OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’in köklü kurum kültürü ve ekosistemine dikkat çekerek, “Farklı bir üniversiteyi, farklı bir eğitimi, farklı bir yaklaşımı yapmayı hedefliyoruz. Mevcut olan üniversitelerin yaptığı işin tekrarı olan üniversite kesinlikle olmak istemiyoruz. İşe çok yakın; buradan eğitim aldıktan sonra mezun olan gençlerimize çok hızlı bir şekilde iş imkânı sunabilecek imkânların içinde, bu hayatı beraber öğrencilerimizle paylaşmak istiyoruz.” dedi.

OSTİM’deki iş ve inşaat makineleri, savunma ve havacılık, enerji, kauçuk, medikal, raylı sistemler ve haberleşme teknolojileri olmak üzere bu alanlarda iş birliği yapmak üzere, yüzlerce firma ve binlerce çalışan, mühendis ile iş imkânlarına dikkat çeken Aydın, şöyle konuştu:

“Bizim üniversitemizin en önemli özelliklerinden bir tanesi; arkamızda bizimle beraber hem iş birliği yapacak hem bu üniversitenin imkânlarından yararlanacak hem bu firmaların değişiminde üniversite görev alacak. Ama aynı zamanda da bu üniversitede okuyan her öğrenciye dokunacakarkamızda bu sektörler ve bu birimler olacak. Biz bunlarla beraber, ne yapmamız gerektiğini, nasıl yapmamız gerektiğini, nasıl bir eğitim yapalım ki bizim beklentilerimiz karşılansın sorularının cevabını, eğitim esnasında iş birliği yaparak işletmelerimizin ve firmalarımızın mazeretini ortadan kaldıracağız. ‘Ben aradığım adamı bulamıyorum, istediğim nitelikte yetişmiyor.’ Bu mazeretleri kabul etmiyoruz. Çünkü onların da eğitim esnasında bizim yanımızda durmasını istiyoruz. Staj imkânları, iş imkânları, her türlü teknik olanaklar, firmalarındaki laboratuvarlar, atölyeler, tezgâhlar bizim emrimizde olsun istiyoruz. Onlar aynı zamanda bizim danışma kurullarında da görev yapacaklar.”

ETİKETLER : Ostim Ostim Teknik Üniversitesi Orhan Aydın Eğitim Üniversite Sanayi arge üretim öğrenci
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE