Ankara Arıcılar Birliği Başkanı Solmaz: Ankaralı Arıcılar Markalaşıyor

Ankara Arıcılar Birliği Başkanı Selçuk Solmaz, Ankara ve Türkiye’nin arıcılık ticaret hacmine yönelik önemli katkılar sağladıklarını kaydederek, “Yürüttüğümüz projelerle Ankara’nın arıcılıkta markalaşması noktasında önemli katkılar sağlıyoruz” dedi.
Bu haber 2019-04-24 13:05:12 eklenmiş ve 1024 kez görüntülenmiştir.

 

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - Ankara Arıcılar Birliği tarafından “Arıcılıkta Sorunlar ve Çözüm Önerileri-1” konulu bir panel düzenlendi. İlk defa gerçekleştirilen Panel’de konuşan Ankara Arıcılar Birliği Başkanı Selçuk Solmaz, Ankara ve Türkiye’nin arıcılık ticaret hacmine yönelik önemli katkılar sağladıklarını kaydederek, “Yürüttüğümüz projelerle Ankara’nın arıcılıkta markalaşması noktasında önemli katkılar sağlıyoruz” dedi.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele, sektör paydaşları büyük ilgi gösterdi. Panel’in açılış konuşmasını gerçekleştiren Ankara Arıcılar Birliği Başkanı Selçuk Solmaz, arıcılığın diğer tarımsal faaliyetlere göre büyük avantajlara sahip olduğunu anlattı. Solmaz, arıcılığın sadece sağladığı istihdamla değil, beslenme ve insan sağlığına sağladığı faydalarla da önemli bir sektör olduğunu dile getirdi.

ARICILIK KOŞAR ADIMLARLA BÜYÜYOR

Arıcılığın koşar adımlarla hızla büyüdüğüne dikkat çeken Solmaz, “Kırsal kesimde aile bütçelerine önemli katkı sağlayan, ayrıca aile ekonomisi için yan ve asıl gelir kaynağı olabilen arıcılığa karşı, vatandaşların ilgisinin giderek büyüdüğünü görüyoruz” diye konuştu.

Ankara Arıcılar Birliği olarak, dünden bugüne Ankara ve Türkiye’nin arıcılık ticaret hacmine yönelik önemli katkılar sağlan projeleri hayata geçirdiklerini anlatan Solmaz,  şu anda da yürüttükleri projelerle Ankara’nın arıcılıkta markalaşması noktasında önemli katkılar sağladıklarını ifade etti. “Ankara üreticisi ve balını, Türkiye genelinde sektörde öne çıkartmak için tüm gayret ve çaba gösteriyoruz. Tüm çalışmalarımız bu yönde” diyen Solmaz, birlik ve arıcıların son yıllarda çok önemli adımlar attıklarını ve bundan sonra da el ele vererek, Ankara’da üretilen balın kalitesini yükseltip pazarlamasını en iyi şekilde yapacaklarını dile getirdi.

AMAÇ GELİR KAYNAĞINI ARTIRMAK

Hem Ankara’ya büyük katkı sağlamak hem de arıcıların gelir kaynağını artırmayı amaçladıklarını dile getiren Solmaz, “Önümüzdeki dönemde arıcılarımızın sorunlarını azaltarak, el birliği ile sektörü daha verimli ve karlı bir yapıya ulaştırmak hedefimizdir. Aynı zamanda Anadolu arısı gibi bölgemize uygun yüksek verimli arı ırkları ve türlerini geliştirmek ve üretmek de amaçlarımız arasında yer almaktadır” dedi. Solmaz, sözlerine şöyle devam etti:

“Hızla gelişen dünya ve Türkiye koşullarında geçmiş dönemin başarılarıyla yetinmek ve durmak mümkün değildir. Bu bakımdan biz de Arıcılar Birliği olarak değişimle yarışıp, sürekli kendimizi yenileyerek vizyonumuzu oluşturmaktayız.Bu vizyonla Türkiye’deki siyasi ve bürokratik kurumlar nezdinde, Ankara Arıcılar Birliği’nin tanınırlığı, güvenirliliği ile itibarlı bir konuma gelmesinin mutluluğunu yaşamaktayız.”

ETİKETLER : Arıcılar Arı yetiştiricileri Bal Ziraat Ziraat Fakültesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE