Kızılay Derneğinde yeni bir yönetim

Uzun süreden beri Kızılay Derneği Yenimahalle Şube Başkanlığı görevini yürüten Yavuz Işık ve Yönetimi görevi iş adamı Harun Özçelik ve ekibine bıraktı.
Bu haber 2019-04-23 12:56:36 eklenmiş ve 293 kez görüntülenmiştir.

 

YENİMAHALLE GAZETESİ ( Haber Merkezi) - Uzun süreden beri Kızılay Derneği Yenimahalle Şube Başkanlığı görevini yürüten Yavuz Işık ve Yönetimi görevi iş adamı Harun Özçelik ve ekibine bıraktı.

Yenimahalle’de göreve geldiği günden bu yana başarılı çalışmalar yapan Türkiye Kızılay Derneği Yenimahalle Şube başkanı Yavuz Işık, yapılan genel kurulda görevini devrettiği iş adamı Harun Özçelik’inde ekibi ile Yenimahalle Kızılay Derneğine başarılı işler yapacağını ifade etti.

Yavuz Işık, kongreye katılan tüm üyelere teşekkür ederek bir anlamda da veda ederek yönetimi bıraktığı iş adamı Harun Özçelik’in ekibi ile Yenimahalle Kızılay Derneğine faydalı işler yapacağını vurguladığı konuşmasında; Kızılay Derneğinin her zaman Yenimahalle halkının yanında olduğunu, bunu da yaptığı hizmetlerle olabildiğince kanıtladığını söyledi.

Işık, “Türk Kızılayı yaptığı hizmetlerle dünyanın takdirini toplamıştır. Bizler de Yenimahalle’de bu büyük kuruluşun bir temsilcisi olarak imkânlarımız nispetinde bu başarılara katkıda bulunmaya çalıştık. Şahsım ve çalışma arkadaşlarımla elimizden geldiğince katkıda bulunabilmek için yoğun bir çaba gösterdik. Türk Kızılayı ihtiyaç halinde dayanışmanın, ızdırap halinde, şefkatin, farklılıklar karşısında hoşgörünün, savaşın en kızgın anında insancıllığın, merhametin, tarafsızlığın ve insana yaratılan olarak bakan tüm dünyada ihtiyaç sahibinin yanında olma gayreti içinde barışın simgesi olan bir kuruluştur”dedi

YENİ DÖNEM BİZİM İÇİN BAŞLANGIÇ

Yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgiler de veren yeni başkan Harun Özçelik, “2019’dan başlayarak Yeni Yönetim Kurulu olarak Sosyal yardımları artırarak bütçemiz çerçevesinde mağdur vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermeye çalışılacağız. Şube olarak bağış gelirlerini artırmak için kurum ve vatandaşlarımızla işbirliği yapılarak bağış gelirlerimiz artırılacaktır. Başkan Özçelik, Ramazan ayında Şube bütçemizin imkânları doğrultusunda gıda yardımlarımızı mağdur ve yoksul olan vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışacağız. Yenimahalle’deki esnaf ve yardım sever vatandaşlarımızla görüşülerek bağış ve yardımlar toplanıp mağdur durumda olan vatandaşlarımıza ulaştırılmaya çalışılacak. Bu konuda esnaflarımızın ve yardım sever vatandaşların duyarlılığını bekliyoruz” diye konuştu.

Genel Kurul’da yapılan seçimlerde Yeni Yönetim şu isimlerden oluştu: Başkan Harun Özçelik, Yönetim Kuruluna ise Bilal Güneş, Osman Çiçek, İsa Şentürk, Erdinç Baysal, Mustafa Gülten, Ayşenur Sağlam seçildi.

Genel kurulun tamamlanmasının ardından Yeni Başkan Harun Özçelik yaptığı teşekkür konuşmasında;”Kızılay Derneği Yenimahalle Şubesi olarak gösterilen güvene layık olmaya çalışacağız ve bugüne kadar yapılan tüm çalışmalar için Yavuz Işık ve ekibine teşekkür ediyorum”dedi.

ETİKETLER : Kızılay yönetim Türk Kızılayı Yavuz ışık yardım yenimahalle şube
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEMT VE BÖLGE HABERLERİ haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE