Yenimahalle’nin 2018 faaliyetleri Mecliste onaylandı

31 Mart 2019 seçimlerinde seçilen ve mazbatalarını alarak göreve başlayan yeni meclis üyeleri Yenimahalle Belediye’sinin 2018 yılı faaliyet raporu, Nisan ayı meclis toplantısında görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.
Bu haber 2019-04-13 11:39:08 eklenmiş ve 351 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - 31 Mart 2019 seçimlerinde seçilen ve mazbatalarını alarak göreve başlayan yeni meclis üyeleri Yenimahalle Belediye’sinin 2018 yılı faaliyet raporu, Nisan ayı meclis toplantısında görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle’de kültür, sanat, spor ve bunun gibi birçok alanda ilçe sakinlerinin huzur ve mutluluğu için yüzlerce proje üretildi. Yenimahalle’ye kazandırılan değerlerin tümünde kendi emekçisinin alın teri var. Her projeyi müteahhide vermek yerine, bina yapımı dışında, asfaltından kilit ve bordür taşına, parklarda kullanılan malzemelerine kadar kendimiz üretiyoruz. Yenimahalle Belediyesi kendi işini kendi yapıyor. Yenimahalle’nin emekçileri ile bu ilçeye hizmet etmekten ve istihdam sağlamaktan onur duyuyorum. Türkiye’nin en büyük sorunu istihdam sorunudur. Her idarenin kendine has yönetim şekli vardır. Bizim yönetim anlayışımız da ekonominin bu derece sıkıntılı olduğu dönemde hem istihdam sağlamak hem de Yenimahalle’yi yaşamaktan mutlu olunan bir ilçe konumuna getirmekten geçiyor” dedi.

“YENIMAHALLE’NIN YARINLARINI DÜŞÜNEREK ÇALIŞIYORUZ”

Ülkenin ve belediyelerin ekonomik olarak çok zor bir süreçten geçtiğini belirterek 2 dönemdir yapılan çalışmaları anlatan Yaşar “İlçenin birçok noktasına ilçe sakinlerinin çağdaş düzeyde kendini geliştirebilmesi ve sanat, kültür ve spor gibi aktivitelerden geri kalmaması için onlarca tesis kazandırdık. Maliyet olarak çoğu il belediyesinin bile yapamadığı tesisleri ilçemizde inşa ettik. Üretilen her projede, Yenimahalle’nin geleceğini, yarınlarını düşünerek adım attık. Yenimahallelilerin verdiği vergileri fayda sağlayan projelerde kullandık. Vatandaşın verdiği vergiye sahip çıkmak hepimizin görevidir. Bunların tümünü parti ayırımı yapmaksızın, her düşünceden vatandaşın fikirlerine saygı duyarak, birlikte başardık. Yenimahalle’de verdiğimiz tüm sözleri yerine getiren bir belediye başkanı olarak karşınızda duruyorum. Bu nedenle seçim döneminde de hayata geçiremeyeceğimiz hiçbir projeyi vatandaşın önüne sunmadık. Önümüzdeki dönemde aynı bakış açısıyla, barış ve hoş görü içerisinde çalışarak, tüm Yenimahalle’ye birlikte hizmet edeceğiz. Bizim amacımız görev süremiz boyunca her yurttaşımıza eşit hizmet götürerek, hoş bir seda bırakmaktır. 56 yıldır Yenimahalleliyim. Bu ilçeye kimin ne kadar emek verdiğini çok iyi biliyorum ve emek harcayan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ETİKETLER : Yaşar Seçim Mazbata Meclis 31 Mart Yenimahalle Belediye faaliyet raporu onay toplantı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL YÖNETİM HABERLERİ haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE