Anadolu OSB Şehitleri unutmadı

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) 18 Mart Çanakkale zaferinin 104. Yıldönümü nedeniyle tüm şehitler adına bir tören düzenledi ve OSB içinde ziyaretçilerin yararlanacağı sosyal tesislerin temelini attı.
Bu haber 2019-03-26 17:50:05 eklenmiş ve 306 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ(Haber Merkezi) - Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) 18 Mart Çanakkale zaferinin 104. Yıldönümü nedeniyle tüm şehitler adına bir tören düzenledi ve  OSB içinde ziyaretçilerin yararlanacağı sosyal tesislerin temelini attı.

Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’da katıldığı törende ayrıca Ankara Doğa ve Bisiklet Sporları Derneği’ nin Milli Kütüphaneden başlattığı bisiklet turuda gerçekleştirildi. Etkinliklerin sonunda Anadolu OSB Konferans Salonunda Tarihçi Yazar Sema Güneri’nin sunduğu  Çanakkale sunumu büyük ilgi gördü.

KÜÇÜK KAYNAKLARLA BÜYÜK İŞLER YAPILABİLİR

Anadolu OSB Yönetim Kurulu başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, Çanakkale Savaşlarının ülkemiz adına önemine vurgu yaparak başladığı konuşmasında Türkiye Cumhuriyetinin Baş komutanı Mustafa Kemal Atatürk’ün rolüne değindi. Tuncay, “Çanakkale Savaşları Türkiye Cumhuriyetinin ön sözüdür. Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi minnetle anıyorum. Biz burada önemli bir başarı yakaladık. Bugüne kadar kamu kaynağı kullanmadık. Tüm bu gördükleriniz yatırımcılarımızın öz kaynaklarıyla yaptık. Bugüne kadar kullandığımız kaynak, çelik kafesin maliyetine karşılık. Anadolu OSB örneğinde olduğu gibi küçük kaynaklar büyük işler yapılabilir. Ülkemizin kaynak problemi yok, kaynakların doğru kullanamama sorunu var” dedi.

ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ                                          

AOSB Başkanı Tuncay konuşmasına şöyle devam etti.”Ülkemiz için teknik ve mesleki eğitim büyük önem taşıyor. Bizde gücümüz oranında destek oluyoruz ve hassasiyetle yaklaşıyoruz. Çanakkale’ de Ankara’dan şehit olan 1764 askerimiz anısına yaptığımız anıtın karşısına 1764 badem ağacı diktik. Bu bademlerden elde ettiğimiz gelirle teknik ve mesleki eğitim alan öğrencilere burs veriyoruz. Bursiyer öğrencilerimize Bölgemizdeki fabrikalarda staj, yaz çalışması ve istihdam olanağı sağlıyoruz. Başkent Üniversitesi ile işbirliğinde yaptığımız meslek yüksek okulumuz önümüzdeki öğretim yılında üç programda iş garantili uygulamalı eğitim verecek. Tarihimize borcumuzu ödeyemeyiz ancak ülkemizi ileriye taşıyacak miraslar bırakabiliriz. Bu düşünce ile Anadolu OSB, büyük taarruzun başladığı topraklarda üretim ve eğitim taarruzuna devam edecektir”

ETİKETLER : Çanakkale şehit AOSB Hüseyin Kutsi Tuncay Bisiklet Milli kütüphane Doğa sporları yatırım ekonomi sanayi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ÖNEMLİ GÜN VE HAFTALAR haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE