ANKARALILAR GÖZÜNÜN DEĞERİNİ ANLADI

Türkiye’de göz sağlığının önemine dikkat çekmek için başlattığı ‘Gözümün Değeri’ projesinin 3. ayağını Ankara’nın premium alışveriş merkezinde gerçekleştiren Seiko Optik’in göz tarama etkinliğine halk yoğun ilgi gösterdi.
Bu haber 2018-11-06 20:58:05 eklenmiş ve 2581 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) – Türkiye’de göz sağlığının önemine dikkat çekmek için başlattığı ‘Gözümün Değeri’ projesinin 3. ayağını Ankara’nın premium alışveriş merkezinde gerçekleştiren Seiko Optik’in göz tarama etkinliğine halk yoğun ilgi gösterdi.

Geçtiğimiz Mart ayında Trabzon’da başlayan ve 2 günde 300 kişinin deneyimlediği projenin, ikinci etkinliği Antalya’da gerçekleşti. Antalya’da da 317 kişinin katılımıyla yoğun ilgi gören proje, üçüncü olarak Ankara Kentpark AVM’de gerçekleşti. 2 günde 319 kişiye ‘Karanlık Oda’ deneyimi yaşatan Seiko Optik, toplamda 936 kişiye ulaşmış oldu. ‘Gözümün Değeri’ projesi kapsamında Seiko Optik, Türkiye’nin farklı illerinde göz sağlığının önemine ve bilinçlendirmeye dayalı çalışmalar yürütmeye devam edecek.

 ‘KARANLIK ODA’DA 2 GÜNDE 319 KİŞİ

3 DAKİKALIĞINA KARANLIKTA KALDI…

Seiko Optik’in, Türkiye genelinde göz sağlığı ve gözlük kullanımı konusuna dikkat çekmeyi amaçladığı ve toplum bilinçlenmesine yönelik başlattığı ‘Gözümün Değeri’ projesi Ankara’da yoğun ilgiyle karşılandı. Etkinliği 2 günde toplam 319 kişi deneyimledi. Kentpark AVM’de etkinlik alanı üzerine konumlandırılan 4 m²’lik ‘Karanlık Oda’da katılımcılar, ses komutlarıyla verilen görevleri tamamlamaya çalıştı. Tamamen karanlık bir alanda bir nesneyi bulmaya, görmeden yazı yazmaya ve çok az ışıkta okumaya çalışan katılımcılar, çıkışta hissettiği duyguları paylaştı. Görme yetisinin önemini bir kez daha anlayan ve göz sağlığı için harekete geçme kararı alan katılımcılar, böyle bir deneyim yaşattığı için Seiko Optik Türkiye’ye teşekkürlerini ileterek alandan mutlu ayrıldı. ‘Karanlık Oda’ deneyimleri ile göz sağlığının önemine, düzenli göz muayenesinin gerekliliğine ve kaliteli gözlük camı kullanımına vurgu yapan Seiko Optik, toplumsal bilinçlenmeyi amaçlıyor.

GÖZ SAĞLIĞININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİLDİ!

Görme bozuklukları yaşam konforunu olumsuz etkilerken, vücutta hissedilen birçok rahatsızlığın da temelini oluşturabiliyor. Gözde dış etkenlerin yanında, kalıtsal ve yaşa bağlı olarak da bir takım rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyor. Farklı yaşam tarzları ve kullanım alanlarına göre özel cam üretimleri gerçekleştiren Seiko Optik Türkiye, görme sorunlarına çözüm sunuyor. Kaliteli ham madde kullanımı ve ileri mercek teknolojisi ile kullanıcılarına mükemmel bir görüş deneyimi yaşatıyor. Farklı ihtiyaçlara ve yaşam şekillerine göre mercekler geliştiren, üretimin her aşamasında büyük bir hassasiyet ve özenle hareket eden Seiko Optik, yüzyıldan uzun bir süredir optik sektöründe çığır açan yeniliklere imza atıyor. Japonya’da 1881 yılında kurulan marka, bugün Almanya’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Yakın Doğu’ya 50’den fazla ülkeye hizmet veriyor. 

ETİKETLER : sağlık göz tarama hastane optik gözlük ankara seiko
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE