Kurt,"Yüzde 100 Yerli ve Milli 5G teknolojisini üretmeliyiz"

OSİAD Akademi ile Makine Mühendisleri Odası’nın üretim süreçlerinde sarsıcı gelişmelere yol açacak olan Endüstri 4.0 konusunda farkında lığın artırılmasını amaçlayan seminer düzenlendi.
Bu haber 2018-09-10 13:01:39 eklenmiş ve 2972 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - OSİAD Akademi ile Makine Mühendisleri Odası’nın üretim süreçlerinde sarsıcı gelişmelere yol açacak olan Endüstri 4.0 konusunda farkındalığın artırılmasını amaçlayan seminer düzenlendi. Seminerde sürece uyum sağlayamayan KOBİ’nin kapısına kilit vuracağı, pek çok mesleğin yok olurken yeni mesleklerin ortaya çıkacağı belirtildi ve “Hazırlanmazsak yok oluruz” denildi.

OSİAD Akademi ile Makine Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, son yılların güncel tartışma konusu Endüstri 4.0’ı gündemine aldı. Endüstri 4.0’ın üretim süreçlerinde, çalışma tarzlarında ve yaşam biçimlerinde çok köklü değişiklere yol açacağının ifade edildiği seminerde “ya uyum ya ölüm” vurgusu dikkat çekti.

KURT, 100 YERLI VE MILLI 5G TEKNOLOJISINI ÜRETMELIYIZ

Seminerin açılışında konuşan Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Kurt, Ostim’de yürütülen Haberleşme Teknolojileri Kümelenme çalışmalarının başarılı bir şekilde devam ettiğini, 2020 yılında yüzde 100 yerli ve milli 5G teknolojisinin üretilmesine hükümetin de çok büyük destek verdiğini söyledi.

Kurt, endüstri 4.0’a entegrasyon sürecinde haberleşmenin çok güçlenmesi gerektiğini, haberleşmenin güçlenmemesi durumunda da Endüstri 4.0’a uyum sağlanamayacağını anlattı.

Makine Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Serdar Ulu ise, Endüstri 4.0’ın kendine has özellikleri ve gelişimi ile sanayinin tamamı için yeni bir paradigma ve yeni bir çağın başlangıcı olduğunu söyledi. Ulu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Otonom sistemler, yapay zekâ, nesnelerin interneti, akıllı fabrikalar, 3D yazıcılar, birçok farklı disiplinin bir arada olduğu, sanal ve fiziksel olanın uyum içinde çalıştığı, üretim ve tüketim sisteminin yeniden şekillendiği bir dünyadan söz ediyoruz. Uyum için ülkemizde de nitelikli insan gücüne olan ihtiyaç artacağını tahmin edebiliriz. Endüstri 4.0’a uyum sağlaması gereken temel unsurların öncelikle biz mühendisler, sanayiciler, devlet kurumları, üniversiteler, üretim tesisleri, çalışanlar ve toplum olduğunu düşündüğümüzde planlamacı anlayışla toplumsal ve sektörel gereksinimleri karşılayacak bir eğitim politikasının hayata geçirilmesi gerekmektedir.”

ETİKETLER : Osiad Ahmet Kurt Ostim Endüstri 4.0
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TEKNOLOJİ haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE