Avrupa Şampiyonu Yenimahalle'de

Yenimahalle Ampute Futbol Tesislerini Avrupa Şampiyonu olan milli takıma tahsis edeceklerini açıklayan Belediye Başkanı Fethi Yaşar, takımı başarılarından dolayı kutladı.
Bu haber 2017-11-06 14:13:01 eklenmiş ve 3040 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Spor Servisi) - Geçtiğimiz yıllarda  yapımı tamamlanan Ampute Futbol Tesislerini Avrupa Şampiyonu olan milli takıma tahsis edeceklerini  açıklayan Belediye Başkanı Fethi Yaşar, takımı başarılarından dolayı kutladı. Avrupa Şampiyonu olarak, dünya spor tarihine altın harflerle geçen Ampute Milli Futbol Takımı’nı makamında ağırladı.

Şampiyon futbolcuları elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik eden Fethi Yaşar,Türkiye'de tek, dünyada ise sadece bir örneğinin Brezilya'da bulunduğu ampute futbol için özel olarak hazırlanmış stadı milli takıma tahsis etmek için gerekli çalışmalara başladıklarının müjdesini verdi. Ampute Futbol Avrupa Şampiyonu olarak tüm ülkenin göğsünü kabartan Ampute Futbol Milli Takım’ı tahsis işlemlerinin gerçekleşmesinin ardından yeni şampiyonluklara Yenimahalle’de hazırlanacak.Başkan Yaşar, sporcularla tek tek tokalaşırken, Türkiye'ye yaşattıkları gurur için teşekkür etti.

ÜLKENIN BIRLIK VE BERABERLIĞINE ÖNEMLI KATKI YAPTINIZ

Ampute Futbol Milli Takımı’nın, Avrupa Şampiyonluğuyla Türkiye'nin birlik ve beraberliğine katkı yaptıklarına değinen Başkan Yaşar, "Başarınızla gururlandık. Ülkemizin birliğine ve beraberliğine önemli katkı yaptınız. Umarım bu zaferler diğer spor branşlarına da yansır. Çalışınca oluyor. Hepinizin gözlerinden öpüyorum" dedi.

YAŞAR'DAN TESIS JESTI

Ampute sporuna önemli katkıda bulunduklarını söyleyen Yaşar, "Karınca kararınca Ampute sporuna destek olduk. Türkiye'de sınırlı sayıda olan Ampute tesislerinden birini biz yaptık. Uluslararası standartlarda olan bu tesis, artık Ampute Milli Futbol Takımı'mıza hizmet edecektir" dedi.

ATATÜRK'ÜN ÇIZDIĞI YOLDA ILERLEYEN SPORCULAR YETIŞTIRECEĞIZ

Çağdaş toplumların kalkınmasında sporun önemli bir yer tuttuğunun altını çizen Fethi Yaşar, "Çağdaş toplumların kalkınmasında spor çok önemli bir yer tutuyor, bu doğrultuda spora ve sporculara her zaman destek oluyoruz. Kapalı spor salonunun temellerini attık. İnşallah bu yatırımların meyvesini alıp ülkemize faydalı, bilinçli, Atatürk'ün çizdiği yolda ilerleyen sporcular yetiştireceğiz"diye konuştu.

AMPUTE SPORU FEDERASYON OLMALI

Ampute sporunun ayrı bir federasyon adı altında devam etmesi gerektiğini söyleyerek sözlerine devam eden Yaşar, "Amputenin ayrı bir federasyon çatısı altında devam etmesi gerekiyor. Kazanılan başarı bize yetmemeli, bu sporun ilerlemesi, alttan gelecek olan nesillerin yetişmesi için çok önemli bir nokta. Ampute federasyonu düşüncesini yürekten destekliyorum, yetkililere de konuyu ileteceğim" diyerek sözlerini bitirdi.

KAPTANDAN TEŞEKKÜR

Kendilerine verilen destekten ötürü çok mutlu ve umutlu olduklarını söyleyen Takım kaptanı Osman Çakmak, "Biz bir yol açtık, arkamızdan gelecek gençlerimizin bizden bayrağı alması, kazandığımız başarıları devam ettirmesi ve açtığımız yoldan devam etmeleri gerekiyor" diye konuştu.

YAŞAR'A IMZALI FORMA

Oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşen sohbet sonrası futbolcular, Başkan Fethi Yaşar'a tüm takım imzalı milli formayı hediye etti.

ETİKETLER : Fethi Yaşar Ampute takımı Engelli sporcular Avrupa Şampiyonu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SPOR haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE
SİYASET
DÜNYA