BAGİAD’tan DSP’ye ziyareti

Batı Ankara Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bahri KÜPELİ ve beraberindeki heyet bir süre önce DSP Büyük Kurultayında DSP Genel Başkanlığına seçilen Önder AKSAKAL’ı parti Genel Merkezinde ziyaret etti.
Bu haber 26.05.2016 14:39:20 eklenmiş ve 4085 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ ( Haber Merkezi) - Batı Ankara Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bahri KÜPELİ ve beraberindeki heyet bir süre önce DSP Büyük Kurultayında DSP Genel Başkanlığına seçilen Önder AKSAKAL’ı parti Genel Merkezinde ziyaret etti.

DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL konuşmasında ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra, “Üretime ve gelişime katkı sunan kişileri bir araya getirmiş olan derneğinizin öncelikle ülke ekonomisine yönelik katkıları yadsınamaz. Toplumun bütün kesimlerinde sivil inisiyatiflerin çeşitlendirilmesi, güçlendirilmesi esasen Anayasa teminatı altında devletin sorumluluğundadır. Bütün kesimlerde, gerek işveren, gerek çalışanlar mutlaka mesleki anlamda örgütlenmeli, mensubu oldukları kesimin hak ve menfaatleri doğrultusunda çaba sarfetmelidir.” dedi.

“Günümüzde egemen siyasetin aktörlerinin, bu tür yapılanmalardan duydukları rahatsızlıkları her fırsatta açıklamaktan çekinmedikleri gibi neredeyse demokrasinin bile gereksiz olduğunu ima etmeye kadar vardırmaktadırlar.” diyen DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL konuşmasında gündemi meşgul eden Başkanlık sistemi ve yeni Anayasa çalışmalarının esasen “cambaza bak” taktiğinden başka bir şey olmadığını, ülkenin gerçek gündeminin toplumun vicdanlarını örseleyen, evlere-ocaklara ateş düşüren azdırılmış terör, devletin ve vatandaşın içinde bulunduğu borç batağı olduğunu, insanların bunları konuşmaması için dikkatlerin bu gibi konulara çekildiğini belirtti. Bir sivil toplum kuruluşu olarak BAGİAD’ın bu konulara ilişkin duyarlılığına da ayrıca teşekkür etti.

HUKUKUN OLMADIĞI YERDE KAOS OLUR

BAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bahri KÜPELİ ise, DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL’ı yeni seçilmesinden dolayı kutladıktan sonra sözlerini şöyle sürdürdü; “Demokratik Sol Parti Türk siyasetinde önemli bir konumda ve devleti yönetmiş bir partidir. Yapay gündemlerle halk oylanmakta fakat diğer taraftan sanayiciler, girişimciler, esnaf ve KOBİ’ler büyük bir darboğazın içine düşürülmüş vaziyetteler. İş potansiyelleri neredeyse yüzde doksan oranında gerilemiş, önceden 15-20 personel istihdam eden işletmelerimiz çalışan sayısını 1-2 seviyesine indirmiştir. Bu tam bir kaostur.” dedi. Siyaset kurumunun da esasen çok demokratik bir yasaya sahip olmadığını, bunun da temsilde adaletin sağlanmasına engel teşkil ettiğini, hukukun tam anlamıyla ve kesintisiz uygulanamadığı yerde kaos ortamlarının kaçınılmaz olduğunu belirten BAGİAD Başkanı Bahri KÜPELİ, DSP’nin mutlaka siyasette etkin olmasını gönülden arzu ettiklerini belirterek bu ziyaretlerinin anısına DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL’a bir de plaket takdim etti.

ETİKETLER : BAGİAD Bahri KÜPELİ DSP Önder AKSAKAL parti siyaset
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ANKARA haberleri
Canlı TV
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi Manşetleri
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE