Genel Seçimler 15 Temmuz’da mı?


Bu makale 2018-01-10 18:50:48 eklenmiş ve 1161 kez görüntülenmiştir.
Yunus BÜLBÜL

AKP Genel başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın il kongrelerine katılım trafiğini izlerseniz genel seçimlerin 2019 da yapılmayacağını açıkça anlarsınız.

Sadece Erdoğan mı il kongrelerine katılıyor, elbette ki hayır. Bin Ali Yıldırım’da her ne kadar vasfı kalmasa da başbakan sıfatı ile Erdoğan’ı aratmayacak tarz ve tempoda il kongrelerine katılıyor.

Erdoğan ve Yıldırım’ın son yirmi günlük AKP il kongresi adı altında başlattıkları yurt gezilerine bakalım.16 Aralık’ta Erdoğan, Yalova, Binali Yıldırım, Artvin Ardahan,17 Aralık’ta Erdoğan, Karaman, Yıldırım, Çankırı Kırıkkale 23 Aralık’ta Erdoğan, Hakkari Van Şırnak Yıldırım, Bartın Karabük 24 Aralık’ta Erdoğan yurt dışında olduğu için il kongrelerine katılamadı Yıldırım, Kilis Adıyaman il kongrelerine katıldı.

Yurt dışından dönen Erdoğan kaldığı yerden devam ederek 30 Aralık’ta Kastamonu Sinop Yıldırım, Edirne Kırklareli Yılın son günü 31 Aralık’ta Erdoğan,Düzce Yıldırım,Burdur ve İsparta’da önce halka seslenip sonra AKP il kongresine katıldılar.

Bu katılımları iki koldan günde dört il kongresi ile sınırlı tutmakla kalmayıp ayrıca kongresine katılan illerin meydanlarında miting yapı halka seslendiler.

 Erdoğan ve Yıldırım’ın bir günde dört AKP il kongresine katılmasını, il kongrelerinin yapıldığı illerde mitin yapıp halka seslenmesini sade partisel faaliyet olarak görmek siyasi körlük siyasi saflıktan öte bir şeydir.

Geçen günlerde İstanbul Sarıyer ilçe örgütünü ziyaret ederek Sarıyer ilçe başkanlığı balkonunda konuşan AKP genel başkanı Recep Tayip Erdoğan “Şimdi önümüzde 14 ay var.14 ay sonra biliyorsunuz Mart 2019 yerel seçimleri var. Ama mart yerel seçimleri biliniz ki Kasım 2019’un işaret fişeğidir.

Orada ne var?

Parlamento seçimleri var.

Cumhurbaşkanlığı seçimi var.

Bunlara hazırmıyız.” deyip, sanki seçimlerin zamanında yapılacağı havasını vererek bir anlamda muhalefete iyi uykular tavsiye etti.

Eğer rakibin eylemine değil, söylemine bakarak karar veren bir siyasi körlüğe sahipseniz ya da siyasi rakibinizin kazanmak için her türlü manevra yapacağını düşünemeyecek kadar safsanız Erdoğan’ın bu tür konuşmalarına kanar kış uykusunda kalırsınız.

Öbür yandan ekonomik alandaki daralma halkın işlerin her geçen gün kötüye gitmesi gibi diğer önemli hususlarda bu konuda çok etkindir.

AKP’nin Cumhurbaşkanlığı ile birlikte yapılacak olan genel seçimleri kendileri için sembol bir gün haline getirdikleri çakma darbenin yıl dönümü olan 15 Temmuz 2018’de yapacağının açık işaretlerinden birisi Erdoğan ve Yıldırımın AKP il kongrelerine katılım adı altında sürdürdükleri seçim gezileridir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE