Mescidin içi dururken dışı haram değil mi?


Bu makale 2017-06-10 17:27:38 eklenmiş ve 274 kez görüntülenmiştir.
Mehmet Altıparmak

Bilindiği üzere On bir Ayın Sultan’ının yarısına geldik. Ve doğal olarak ortalık hoca tayfasından geçilmiyor.

Televizyonlarda sahura kadar 11 ay arazi olan hocalarımız çıkarak herkes kendi penceresinden atıp tutuyor. Hiç dikkatinizi çekti mi bilmem ancak örnek vermek gerekirse sahura kadar pür dikkat Mustafa hocayı dinleyen izleyiciler hangi ara sahur yemeğini yerler çözmüş değilim.

Ramazan ayında televizyonları parselleyen hocalar güzelim dinimizi anlatırken sapla samanı karıştırmakta da oldukça mahir olduklarını gösteriyorlar.

Geçmişten günümüze bu tür hocaların yüzünden de güzelim dinimizi herkes işine geldiğince yorumlamıştır.

Yıllar önce bir hoca çıktı “ suya girip yüzmek oruç bozmaz ” dedi!

Bir diğeri çıktı “ sakız çiğnemek orucu bozmaz “ dedi!

Daha ne deli saçması gibi dinimizi yalan yanlış anlatarak akıllarınca kendilerini sergilediler. Demediler ki “ Vücuttan çıkan her şey abdesti bozar! Vücuda giren her şeyde orucu bozar! Bunu vay merhem sürersen bir şey olmaz!

Dişini fırçalarsan bozulmaz!

Gözüne damla damlatırsan bozulmaz!

Diyerek akıl karışıklığına sebebiyet vererek sapla samanı karıştırdılar!

Tabi bu karmaşanın baş sorumlusu da Diyanet işleri Başkanlığı olmuştur her zaman!

Vekilleri misafirlerin ve görevlilerin masraflarını Hac farizasını yerine getiren vatandaşın üzerine yıkarak Hac görevinin yerine getirilmesini zorlaştırmakla bu işlerin baş sorumlusu haline gelmiştir.

Efendim biz Hacılarımızı otelde ağırlıyoruz masrafta bunun için deseler de yemezler.

Aynı her hafta Cuma namazını eda etmeye gelen vatandaşımıza hutbeden veya vaaz kürsüsünden “Diyanet İşlerinin katkıları ile yurt dışında yapılan cami için yardım toplanacak” açıklamasını duyunca vatandaşın huşu içinde namaz kıldığına inanamıyorum!

Zira ülkemizde yapılması gereken camiler dururken ben niye yurt dışında yapılan camiden bana ne diyen cemaati duyar gibi oluyorum. 

Diyanet İşleri ve Hocalar inciler dizmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Cuma vaazını veren hoca Devlet Yöneticilerin hakkında elinizde belge yoksa "Yolsuzluk yaptı hırsızlık yaptı" diye izan yapmayın diyor.

Şimdi diyelim Filanca Belediye Başkanı hakkında hocaya göre “Belgesini görmediyseniz “ izan yapmayacaksınız. Yani Belediye Başkanı rüşvet alacaksa belgesini de size vermesi gerekiyor ki sizde ona gönül rahatlığı ile yolsuzluk yaptın diyebilesiniz!

Hadi ülke yöneticileri milleti aptal yerine koyuyor da dürüstlüğün simgesi olması gereken din adamlarının da halkı aptal yerine koyması anlaşılır gibi değil!

Ne diyelim başlangıcı rahmetle başlayan bir ramazan ayının daha bu kafayla görev yapan hocaların yüzünde belki bereketine nail olacağız ancak mağfiretini hak edeceğimizi zannetmiyorum.

Bu vesileyle Yenimahalle Gazetemizin değerli okuyucularının Ramazan Bayramını kutlar, dinimizi hakkıyla anlatan Diyanet İşlerinin ve Hocalarımızın olmasını temenni ederim.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE