Parklara yaz dokunuşu

Kent yaşayanlarının çocukları ile birlikte huzurlu, temiz ve güvenli bir çevrede vakit geçirmesi için çalıştıklarını kaydeden Başkan Fethi Yaşar, “Yenimahalle Türkiye'nin her yönü ile örnek bir ilçesidir”dedi.
Bu haber 2018-07-04 11:22:25 eklenmiş ve 199 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ ( Haber Merkezi) - Sıcak yaz günlerinde zamanlarının büyük çoğunluğunu parklarda geçiren Yenimahalle sakinleri için parkları elden geçiriliyor.

Kent yaşayanlarının cocukları ile birlikte huzurlu, temiz ve güvenli bir çevrede vakit geçirmesi için çalıştıklarını kaydeden Başkan Fethi Yaşar, “Yenimahalle Türkiye’nin her yönü ile örnek bir ilçesidir”dedi.

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Serhat, Demetevler ve Gazi mahallelerindeki parklarda bulunan oyun alanlarında eskimiş veya kırılmış aletleri yenilerken; kullanılamaz durumda olan masa ve çardakları da yenilemeye devam ediyor.

Parklar mahallelilere emanet

Parklarda tamiri mümkün olan donatıları da yeniden kullanılabilir hale getiren ekipler, İlçe genelinde bulunan parklardaki hasar tespitleri doğrultusunda çalışmalarına devam edecek.

Belediye Başkanı Yaşar, “Yeşil alanları park yaparak halkımızın hizmetine sunmak bizim, korumak vatandaşlarımızın görevi. Parklarımızın hepsinde bakım ve güvenlik için görevlilerimiz bulunuyor ancak yetersiz kaldığımız noktalarda mahalleliler de parklarına sahip çıkarsa yeşil alanlarımızı korumuş oluruz. Parklardaki donatılara zarar verenlere karşı parklarımıza sahip çıkılmalıyız . Çünkü bunlar kamunun parası ile hepimizin parası ile yapılıyor” dedi.

“Önceliğimiz çocuklarımızın güvenliği ve ailelerin huzuru”

Yenimahallelilerin huzuru ve temiz bir çevrede yaşaması için ilçede uygun olan her alanın yeşil alan ve parklarla donatıldığını ifade eden Yaşar, “Göreve geldiğimiz günden beri vatandaşların rahat nefes alması ve aileleriyle birlikte huzur içerisinde vakit geçirmeleri için Yenimahalle’nin her köşesine parklar inşa ettik. Bizden önce yapılıp oturma alanı ve oyun alanları açısından yıpranmış olan parkların tümünü yeniledik. Amacımız vatandaşlarımızın temiz bir Yenimahalle’de, çocuklarını gönül rahatlığıyla götürebilecekleri alanlar yaratmak. Bunun için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi

 

ETİKETLER : Park oyuncak bahçe yenimahalle fethi Yaşar Başkan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ANKARA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE