Şentepe’de eğitim atağı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Ümitköy Şubesi’nin 2010 yılında hayata geçirdiği “Çağlayan Gençlik” projesi, Şentepe’de maddi durumu yetersiz ailelerin çocuklarına eğitim imkanı sunuyor. 8 yıldır devam eden proje kapsamında bine yakın ilk, orta ve lise düzeyinde çocuğa ders takviyesi yapıldı.
Bu haber 2018-02-15 22:16:27 eklenmiş ve 248 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi)- Yenimahalle Belediyesi ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Ümitköy Şubesi’nin 2010 yılında hayata geçirdiği “Çağlayan Gençlik” projesi, Şentepe’de maddi durumu yetersiz ailelerin çocuklarına eğitim imkanı sunuyor. 8 yıldır devam eden proje kapsamında bine yakın ilk, orta ve lise düzeyinde çocuğa ders takviyesi yapıldı.

İlk ve orta öğretim düzeyindeki gençlere etüt hizmetinin verildiği proje çerçevesinde, 2. Dönem eğitimlerine de start verildi. 95 kayıtlı çocuk okullarında başarıyı yakalamak için aralıksız çalışıyor.

Proje kapsamında üniversite öğrencilerinden Türkçe, Matematik, İngilizce gibi branşlarda eğitim alan öğrencilere ÇYDD tarafından burs imkanı da sağlanıyor.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Sağlıklı toplum sağlıklı eğitimden geçiyor. Eğitim, geleceği aydınlatacak tek yoldur. Anayasamızın değişmez maddelerinden biri de eğitimde fırsat eşitliğidir. Ancak maalesef bugün çarpık bir eğitim sistemine sahibiz. Biz ilçemizde çocuklarımızın iyi yetişmesi için imkanlarımız ölçüsünde elimizden geleni yapıyoruz ” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE