“Farklıyız, Birlikteyiz, Biz Türkiye’yiz Girişimi”nden

Bir grup yurttaş Bursa’da, “Farklıyız, Birlikteyiz, Biz Türkiye’yiz” adı altında bir girişim başlattı. Amaçlarını, “birlikte ve kardeşçe yaşama iradesini toplumsal bilince dönüştürmek” olarak ifade eden girişim, “Bu nedenle muhafazakâr, milliyetçi, liberal, sosyal demokrat ve sosyalist arkadaşlarla bir araya gelerek birlikte yaşama iradesini ete kemiğe büründürdük” açıklamasında bulundu.
Bu haber 2018-01-08 17:28:54 eklenmiş ve 296 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (İstihbarat Servisi) - Bursa’da yaşayan bir grup yurttaş, “Farklıyız, Birlikteyiz, Biz Türkiye’yiz” adı altında bir girişim başlattı. Amaçlarını, “birlikte ve kardeşçe yaşama iradesini toplumsal bilince dönüştürmek” olarak ifade eden girişim, “Bu nedenle muhafazakâr, milliyetçi, liberal, sosyal demokrat ve sosyalist arkadaşlarla bir araya gelerek birlikte yaşama iradesini ete kemiğe büründürdük” açıklamasında bulundu.

Yurttaşlara çağrıda bulunan girişim yetkilileri, “Farklılıklarımızı değil birleştiğimiz noktaları esas aldık” diyerek şu mesajları verdi:

“Ülkemiz için kaygı duyuyoruz. Çünkü kutuplaştırıcı ve düşmanlaştırıcı siyaset dilinin toplumda gerilime yol açtığının bilincindeyiz. Ama biz, bizim gibi düşünmüyor ya da inanmıyor diye bir kişinin dahi acı çekmesini istemiyoruz. Ve kesin kararlılık içindeyiz. Hangi güç odakları hangi kararları alırlarsa alsınlar birbirimizle çatışmayacağız, çocuklarımıza, torunlarımıza parçalanmış ve birbiriyle kavga eden bir Türkiye bırakmayacağız. Önceliğimiz, birlikte yaşayabileceğimiz bir ülkenin mümkün olduğunu insanlarımıza göstermek ve başlattığımız bu birlikteliği ülke geneline yaymaktır. Sonuçta biz bir vicdan hareketiyiz. Ne kimsenin yanındayız, ne de kimsenin karşısındayız. Biz yalnızca demokrasiden, barıştan ve hukuktan yanayız. Bir Türkiye hayal ediyoruz, çalışıyoruz ve başarmak istiyoruz. Türkiye’nin iyi ve güzel insanları, tüm çabamız sizin içindir. Gerçekçi olun ve hayallerimize destek verin.”

ETİKETLER : Biz Türkiye'yiz grubu 'Farklıyız birlikteyiz biz'
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE