TEMAD Genel Başkanlığına HAMZA DÜRGEN seçildi

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanlığına Em. Hv. Kd. Bçvş Hamza Dürgen seçildi. Genel Kurulda Hamza Dürgen 294 oy alırken en yakın rakibi Siracettin Eldem 146 oyda kaldı.
Bu haber 2017-12-01 18:12:19 eklenmiş ve 1059 kez görüntülenmiştir.

Haber Merkezi- Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Kurulu yapıldı. Genel Başkanlığa Em. Hv. Kd. Bçvş Hamza Dürgen seçilirken, Yönetim Kurul da Dürgen’in ekibiyle oluştu.

TEMAD’IN KURULUŞU VE

SEÇİMDEKİ OY DAĞILIMI

Türk Silahlı Kuvvetlerinde astsubay, uzman çavuş ve uzman jandarma çavuş olarak olarak görev yapıp, emeklilik ve maluliyet nedenleriyle ayrılan astsubaylar, bunların eşleri ile vefat eden astsubayların dul ve yetimlerinin, sosyal, kültürel ve hukuki ihtiyaçlarını karşılamak, askerlik mesleğine ilişkin ortak anılarını yaşatmak ve dayanışmalarını devam ettirmek amacı ile 16.06.1983 gün ve 2847 sayılı kanun hükümleri uyarınca kamu yararına çalışan dernekler statüsünde kurulan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin Büyük Anadolu Otelde gerçekleştirilen 15. Olağan Genel Kurulu’nda, Hamza Dürgen Genel Bakanlığa büyük oy farkıyla seçilirken oy dağılımı şöyle oluştu:

Hamza Dürgen: 294, Siracettin Eldem: 146, Yüksel Binici: 34, Sami İnan: 16, Recep Özyurt: Oy çıkmadı, Boş:: 1

HAMZA DÜRGEN'İN ÖZGEÇMİŞİ

Hamza Dürgen, 16 Ocak 1968'de Mersin/Erdemli'de doğdu.

Kore gazisi olan babasının adı Ahmet, annesinin adı Müslüme'dir.

Hava Teknik Okullar Komutanlığında başladığı eğitimine, Tuzla Piyade Okulunda devam ederek 1987 yılında Astsubay olarak mezun oldu. Kalite Yönetimi ve Kalite Güvencesi Standartları Temel Eğitimi aldı. Lisans Eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünde, Yüksek lisansını Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladı.

Kütahya'da Hava Er Eğitim Tugayı, Diyarbakır'da 8. Ana Jet Üs K.lığı, Ankara'da TBMM Mhf. ve Tör. Tb. K.lığında görev yaptı. Meslek hayatında çok sayıda Başarı, Takdir ve Ödüller aldı. Üstün başarı Kıdemine de sahip olan Hamza Dürgen 2009 yılında TBMM Mhf. ve Tör. Tb. K.lğındaki görevinden kendi isteğiyle emekli oldu.

12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde, Ankara 1. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı oldu.

Ankara'da bir şirketin yönetiminde görevli olup ayrıca Ankara'da bir Kooperatifin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı da yürüten Hamza Dürgen, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)'ın geliştirilmesi ve toplumla ilişkileri alanlarında çalışmalarını yürütmektedir.

İngilizce bilen Dürgen, evli ve 2 çocuk babasıdır.

ÜYESİ OLDUĞU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği

Türkiye Muharip Gaziler Derneği

Türkiye Emekliler Derneği

ETİKETLER : TEMAD Emekli Astsubaylar Hamza Dürgen TSK Türkiye Emekli Astsubayları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ANKARA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE