İBİŞOĞLU, “KADINA ŞİDDET TOPLUMUN KANAYAN YARASI”

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan BAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İBİŞOĞLU, “Şiddet dünyanın hiçbir yerinde kabul edilebilir bir şey değildir” dedi.
Bu haber 2017-11-26 11:37:26 eklenmiş ve 619 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ ( Haber Merkezi)- Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan  BAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İBİŞOĞLU, “Şiddet dünyanın hiçbir yerinde kabul edilebilir bir şey değildir. Kadına şiddet tüm dünyada olduğu gibi Türkiye de de kanayan bir yaradır. Bu aynı zamanda yönetenlerin  de acizliğidir. Toplum olarak şiddetin her türlüsüne karşı çıkmalı ve engellemeyiz” dedi.

KADINA ŞİDDET TÜRKİYE’NİN KANAYAN YARASI

Kadına şiddetin artık önüne geçilemeyecek boyutlara ulaştığını belirten Bbatı Ankara Girişimci ve Sanayici İş Adamları Derneği (BAGİAD) Başkanı Mustafa İBİŞOĞLU, “Birleşmiş Milletler tarafından 1990 yılında alınan kararla her yıl 25 Kasım ‘Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü’ olarak hatırlanır. İçinde bulunduğumuz yüzyılın en büyük sorunlarından biri olan kadına şiddet dünyanın hiçbir yerinde kabul edilebilir bir şey değildir. İnsanlığın da en büyük kanayan yarasıdır. Maalesef ülkemizde de bu durumla çok sık karşılaşıyoruz. Kadının yeri dinimizde de önemli bir yere sahiptir ve kadın erkeğe emanet edilmiştir. Psikolojik, fiziksel, cinsel, ekonomik, dijital ortamda kadına şiddetin her türlüsüne karşı çıkmalı ve engellemeliyiz. Mustafa Kemal Atatürk de kadınların toplum içerisindeki önemini her fırsatta dile getirmiş, “Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur” demiştir. Bizler Başkentli İş İnsanları ve Batı Ankara Girişimci ve Sanayici İş Adamları Derneği (BAGİAD) olarak içimizde en çok kadın üye bulunduran bir sivil toplum kuruluşu olarak bu sayının artmasını diliyor, kadınların daha çok sivil toplum kuruluşu içinde yer almasını ve çalışma hayatının her kademesinde yer almasını destekliyoruz” diye konuştu.

ETİKETLER : Kadına şiddet ibişoğlu BAGİAO
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ANKARA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE