Ankara’nın Batı Koridorunda Sağlığın Tek Adresi!

Sağlıkta daha hızlı ve verimli çalışmaları ile kısa zamanda önemli başarılara imza atan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2010 yılında Yenimahalle Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başladı
Bu haber 2017-11-01 19:53:05 eklenmiş ve 518 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Sağlık Haberleri Servisi) - Ankara‘nın batı koridoru Batıkent, 2000’li yılların ortalarında devlet hastanesi  yetersizliği ile gündeme geliyordu. Batıkent ve çevresinde oturan vatandaşlar en basit sağlık hizmetinden dahi yararlanabilmek için şehir merkezine kadar gitmek zorunda kalıyordu.

Yeni kentleşen ve sürekli büyüyen Batıkent’in uç noktasına, kentin gelişme yönü de dikkate alınarak İl Sağlık Müdürlüğü ve Yenimahalle Belediyesi’nin öncülüğünde kısa zamanda yeni bir hastane yapılarak yurttaşların bu alandaki beklentisi giderilmiş oldu.

Yenimahalle Belediyesi ve Sağlık Bakanlığı işbirliği içerisinde yapımı gerçekleştirilen hastane 60,022 metre kare arsa üzerine kurulmuş olup, 36.000 metre karelik kapalı alana sahip bulunuyor.

KISA ZAMANDA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTI

Sağlıkta daha hızlı ve verimli çalışmaları ile kısa zamanda önemli başarılara imza atan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2010 yılında Yenimahalle Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başladı.2014 yılında Yıldırım Beyazıt üniversitesi ile afiliasyon protokolü imzalanarak, Eğitim ve Araştırma Hastanesi statüsü kazandı.

 Hastane bugünkü haliyle 264 klinik yatak kapasiteli olup odalar bir ve iki kişilik olarak dizay edilmiş; bununla beraber ayrıca poliklinikler, yatan hasta servisleri, acil servis, tetkik ve tedavi üniteleri yanında hastane de İhtiyaç duyulan diğer birimlerde de kayıt, sorgulama, sıralama, disipline etme,yönlendirme, bilgilendirme,hasta ve yakınlarına yardımcı olma gibi hizmetleri de başarıyla sürdürüyor.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ayrıca Bilgi işlem hizmetleri alanında uzman personeller tarafından yürütülmektedir. Personellere belirli aralıklarla konuları ile ilgili olarak hizmet içi eğitim verilerek, ortaya çıkan yeni mevzuat ve davranış bilgileri de verilmektedir.

-“HEDEFİMİZ KALITE STANDARTIMIZI ARTIRMAK”

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 05.01.2015 tarihinde göreve başlayan Başhekim  Doç. Dr.Gülten Kıyak  Hastanenin günlük hasta sirkülasyonunun binlerin üzerinde seyrettiği geçen yıl itibari ile bir milyon iki yüz bin hastaya bakıldığını, bunun yüzde 60’nın Yenimahalle hastaları, yüzde 40’nın ise diğer çevre ilçelerden olduğunu belirtti. 

Kıyak, “Hastalarımıza birçok alanda kaliteli hizmet  vermekteyiz. Hastane olarak hedefimiz İnsan sağlığını her şeyin üzerinde tutmak hasta haklarını, hekim güvenilirliğini, bilimsel ve vicdani değerlere bağlılığımızı  temel prensip olarak görerek hizmette Kalite Standardımızı (HKS) sürekli arttırmak, dünyadaki değişen ve gelişen tüm tıbbi yenilikleri yakından takip ederek  hastalarımızın hizmetine sunmaktır. "İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın." Anlayışını içimizde hissederek tüm çalışanlarımızla Sağlıklı ve mutlu yarınlar için hizmet etmeye devam ediyoruz”diye konuştu.

İDARİ VE TIBBİ HİZMETLER ALANINDA DA BAŞARILI

Hastane de idari hizmetler alanında: Bilgi İşlem, Güvenlik, Hasta Hakları, Sağlık Kurulu ve Rapor Birimi, Sivil Savunma, Sosyal Hizmetler, Teknik Birim, İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi, Manevi Destek Birimleri bulunmaktadır. Diğer yanda Tıbbi hizmetler alanında ise; Ameliyathane Ünitesi, Anestezi Ünitesi, Biyokimya ve Mikrobiyoloji, Doğumhane Ünitesi, Endoskopi Ünitesi, Evde Sağlık Birimi, Merkezi Sterilizasyon, Patoloji, Radyoloji, Odyoloji,

ETİKETLER : Hastane yenimahalle Ankara batı koridoru
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE