Akman, "Ankara turizm'le gelişebilir"

Kısa adı ATİD olan Anadolu Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Akman, Turizm Bakanı Kurtulmuş’a Ankara’nın turizimde yaşadığı sorunları anlattı.
Bu haber 2017-08-11 12:08:21 eklenmiş ve 313 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ ( Haber Merkezi) - Kısa adı ATİD olan Anadolu Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Akman, Turizm Bakanı Kurtulmuş’a Ankara’nın turizimde yaşadığı sorunları anlattı.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş göreve gelir gelmez sektör temsilcileri ile bir araya geldi. Kurtulmuş’a  bu önemli toplantıda Anadolu Turizm Yatırımcıları Derneği (ATİD) Başkanı  Birol Akman, Ankara’nın turizmle ilgili sorunlarını iletti. Akman, “Kültür ve Turizm Bakanımız, anlattığımız problemleri dikkatle dinledi ve not aldı. Yıllardır kangren olan bu konuların bakanımızın samimi desteği ile tek tek aşılacağından umutluyuz” dedi.

Turizm sektörüyle  tanışma ve sorunları dinleme kapsamında  KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş Türkiye’nin önde gelen kurumların temsilcileri ile bir araya geldi.Antalya Akra Barut otelde yapılan Toplantıya Bakanlık bürokratları, TÜROFED, TÜRSAB, TTYD,TÜREB;TÜROB yetkililerinin yanı sıra tur operatörleri de davet  edildi. Ankara’yı temsilen ATİD Başkanı Birol Akman’da toplantıya katıldı. Bu önemli toplantıda Akman Yeni Bakan Kurtulmuş’a 4 maddeyi içeren Ankara’nın sorunları ile ilgili bilgi verdi. Akman, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Çok yararlı olan bu toplantıda Bakan Kurtulmuş ve  Bakanlık üst düzey bürokratlarına Ankara’nın turizm sorunlarını içeren bir bilgilendirme yaptık.

BAŞKENT ANKARAYA DİREK UÇUŞLAR İSTİYORUZ

Başkent Ankara'ya direk uçuşların artırılmasının şart olduğunu birinci talebimiz olarak ilettim .Bunun gerçekleşmesinin  Anadolu'ya ve Başkentimize hareketlilik getireceğini ve turist sayımız artacağını kaydettim. Bütün elçiliklerin Ankara'da olmasından dolayı Ankara Türkiye'nin yüzü aynası olduğunu vurgulayarak “Elçiler de Ankara'ya gelmek istiyor ama direk gelemiyor hep aktarmalı gelebiliyor. Bu da Türkiye gibi bir ülkenin başkentine yakışmıyor. Avrupa başkentleri arasında en düşük  direk uçuş sayısı Ankara’da. Biran evvel uçuş sefer sayılarının arttırılması lazım” dedim. “.

Konu başlığım ise Ankara’daki  tarihi ve kültürel yerlerdeki kentsel dönüşümün hızlanması biran evvel bitirilmesi  idi. Özellikle Ulus ve kale örneğini verdim.Dile getirdiğim  3. Konu ise Ankara'daki Fuar yerinin bir an evvel işletmeye açılıp Ankara'ya kazandırılması idi. Son olarak Kamu kurum ve kuruluşlarının toplantılarını ağırlıklı olarak  başkent de yapması talebimizdi. Kültür ve Turizm Bakanımız anlattığımız problemleri dikkatle dinledi ve not aldı. Bu nedenle bakana desteği için tek tek aşılacağından umutluyuz”

ETİKETLER : Numan Kurtulmuş Birol Akman ATİD Ankara'nın Turizm Sorunları Başkent
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ANKARA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE