Aydoğan: İhalelerin dışında tutuluyoruz

Ankara’nın en önemli ticaret noktalarından biri olan Ulus’ta bulunan oteller, devlet ihalelerine girememekten şikayetçi. Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Ulus Otelleri Komisyon Başkanı Cenk Aydoğan, “Ulus otelleri olarak uzun süreden beri devlet ihalelerine giremiyoruz"diye konuştu
Bu haber 2017-08-10 19:37:22 eklenmiş ve 332 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Haber Merkezi) - Ankara’nın en önemli ticaret noktalarından biri olan Ulus’ta bulunan oteller, devlet ihalelerine girememekten şikayetçi. Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Ulus Otelleri Komisyon Başkanı Cenk Aydoğan, “Ulus otelleri olarak uzun süreden beri devlet ihalelerine giremiyoruz. Devlet kuruluşlarının Ankara’da yaptığı tüm organizasyonlarda Ulus bölgesinde bulunan oteller konaklama ihalelerine alınmıyor. Bu konuda Ulus bölgesi otelleri olarak büyük sıkıntı ve mağduriyet yaşıyoruz” dedi.

İHALELERE ÇAĞRILMAMIZI BEKLİYORUZ

Ulus’un Ankara’nın en köklü ve önemli ticaret merkezlerinden birisi olduğunu kaydeden Aydoğan, ATİD olarak bölgenin canlanması için bir dizi çalışma başlattıklarını kaydetti. Aydoğan, “Bölgedeki otellerimizle belli periyotlarda toplantılar düzenliyoruz.

Çok sayıda otelin bulunduğu Ulus, maalesef büyük sorunlarla karşı karşıya. Öncelikli çözüm beklediğimiz konu devlet ihalelerine katılamamamız. Çok yakınımızda bulunan Çukurambar, Kavaklıdere, gibi noktalardaki oteller ihalelere dahil edilirken Ulus otelleri bu konuda dışlanıyor” diye konuştu. Aydoğan; şunları söyledi:

ULUS BÖLGESİ OTELLERİ DE BU ÜLKENİN İŞLETMELERİ

“Büyük bir potansiyele sahip Ulus’un otelleri bu hak mağduriyetinden dolayı önemli bir maddi kayba uğruyor. Başkent turizminin sıkıntı yaşadığı bir dönemde bu uygulama aynı zamanda prestij kaybımıza da neden oluyor. İlgili mercilerin bu konuda olumlu bir adım atmasını bekliyoruz. Aksi takdirde zor dönemden geçen Ulus bölgesi otellerini çok daha sıkıntılı bir süreç bekliyor. Büyük yatırımlarla kurulan bu otellerin yatırımcıları ve personelinin ortak görüşü bu yönde”

ETİKETLER : Oteller ulus ihale Cenk Aydoğa
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ANKARA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE