Yoldar: Türkiye Yakaladığı Sinerjiyi Sürdürmeli

Yatırımcı ve Sanayici İşadamları Derneği (YATSİAD) Başkanı Yıldıray Yoldar, Türk ekonomisinin yaşadığı büyük sıkıntıların ardından yeni bir döneme adım attığını kaydetti.
Bu haber 2017-08-10 10:27:15 eklenmiş ve 495 kez görüntülenmiştir.

YENİMAHALLE GAZETESİ (Ekonomi Servisi) - Yatırımcı ve Sanayici İşadamları Derneği (YATSİAD) Başkanı Yıldıray Yoldar, Türk ekonomisinin yaşadığı büyük sıkıntıların ardından yeni bir döneme adım attığını kaydetti. Yoldar, “Ülkemiz karanlık günleri ardında bıraktı. Şimdi yeni bir döneme girdi. Yatırımcılar olarak biz bu dönemin devam etmesini ve yakalanan sinerjinin mutlak suretle sürdürülmesini istiyoruz” dedi.

Türkiye’nin enerjiden, sanayiye her alanda uluslar arası dev projelere imza attığı bir dönemin başladığına dikkat çeken Yoldar, bir süredir duran ekonomik çarkların tekrar hızla dönmeye başladığını belirtti.

Türkiye’nin artık yatırım bandında normal yatırımların dışında “stratejik yatırımlara” ihtiyaç duyduğunu anlatan Yoldar, “Bu stratejik yatırımlar için özellikle ilgili kurumların alt yapı çalışmalarını tamamlaması lazım. Yatırımcılarımızın önünün açılması için gerekli desteklerin daha da arttırılması temel önceliktir” diye konuştu.

Yoldar, şunları söyledi:

“Son  birkaç yıl içinde ülke olarak büyük felaketlerden geçtik. Başka bir ülkenin başına bunlar gelseydi o ekonomi batardı. Ancak Türk ekonomisi güçlü  ve sağlam bir yapıda olduğu için bunu kısa denilecek bir sürede atlattı. Şimdi biz yatırımcıların daha çok üretmek, kaynak sağlamak ve bunların ülke ekonomisine olumlu dönüşünü sağlamak gibi bir görevi var. Gerekli yapısal reformların tamamlanması ile bu yatırım dönemi daha da hız alacak. Ekonomide yaşanan tüm olumsuzluklar başta istihdam olmak üzere tek tek aşılacak. Yatırım yapmadan ekonomideki sorunları çözemeyiz.

Yabancı yatırımcıların bu yeni dönemde Türkiye’ye ilgisinin gittikçe arttığını görüyoruz. Bu da çok önemli ayrıntı”

ETİKETLER : yıldıray Yoldar Yatsiad ekonomi sürdürülebilir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Yenimahalle Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap
RSS
News
DÜNYA
YENİMAHALLE
EKONOMİ
SPOR
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SAĞLIK
EĞİTİM
ANKARA
TÜRKİYE
ÇEVRE